Muharrem İnce'den koltuk mesajı!

CHP'de 24 Haziran seçimlerinden sonra hezimetin faturasını Kılıçdaroğlu ve ekibine kesen muhalifler partiyi seçimli kurultaya götürmek için imza topluyor...

Muharrem İnce'den koltuk mesajı!

24 Haziran seçimlerinin ardından Kılıçdaroğlu'ndan genel başkanlık görevini devralmak istediğini belirten Muharrem İnce, bugün yaptığı açıklamada; "Koltuğa yapışanlar her yola başvuruyor. Umut galip gelecek, değişim çok yakında" dedi. Muharrem İnce'nin bu çıkışından kısa bir süre önce ise İstanbul, Ankara ve İzmir'in de aralarında olduğu CHP'li 59 il başkanı yaptıkları ortak açıklamada partide kurultayın gerekli olmadığını ifade etmişlerdi.

CHP'de sular durulmuyor. CHP'de olağanüstü kurultay için bir yandan imzalar toplanırken bir yandan da önemli mesajlar art arda geliyor.

Muharrem İnce sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda, "Koltuğa yapışanlar kalkmamak için her yolu deniyor, her yola başvuruyor. Her şeye rağmen umut galip gelecek, değişim çok yakında" açıklamasını yaptı.

CHP'Lİ 59 İL BAŞKANI ORTAK AÇIKLAMA YAPTI

CHP'de yaşanan bu sancılı süreçte bugün yeni bir gelişme yaşandı. Partinin 59 il başkanı ortak açıklama ile olağanüstü kurultaya gerek olmadığını bildirdi.

"PARTİMİZE ZARAR VERMEKTEDİR..."

CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener partide devam süreçle ilgili "Kamuoyu önünde sosyal medyada basın açıklamaları ve yürütülen olağanüstü kurultay için başlatılan imza süreci partimize zarar vermektedir.

CHP İl Başkanları olarak kurultay tartışmalarının imza skoruna dönüştürülerek kamuoyu önünde yapılmasını doğru bulmuyoruz" dedi.

CHP'Lİ 129 VEKİL KILIÇDAROĞLU'NA DESTEK BİLDİRİSİ AÇIKLADI

CHP'li 129 milletvekili açıkladıkları bildiri ile "Bugün il başkanlarımız tarafından yapılan açıklamaya ve sağduyu çağrısına iştirak ettiğimizi ve kurultay tartışmalarının sayı boyutundan çıkarılarak sonlandırılması gerektiğini düşünüyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2018, 15:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1