Muharrem İnce'den mükerrer imza yanıtı

CHP Kurultayı'nda Kılıçdaroğlu'nun rakibi olan Muharrem İnce'nin adaylığı için 49 mükkerrer imza kullanıldığı iddia edildi. Kılıçdaroğlu mükerrer imzaların İnce'ye yazılmasını önerdi. Muharrem İnce de oy sıkıntısının olmadığını söyledi, İnce şöyle konuştu: "Baskıyla imza almak isteyecek kadar küçüldülerse bilemem. 49’un yerine 490 imza verecek baba yiğit vardır. 700’ün üzerinde oyla genel başkan olacağıma inanıyorum."

Muharrem İnce'den mükerrer imza yanıtı

Konuşmasını bitiren Muharrem İnce'nin adaylığında mükerrer imzalar olduğu iddiası tartışılıyor. "49 mükerrrer imza tespit edildi" iddiası doğrulanırsa İnce seçimde yarışamayabilir. Mükerrer imzaları saptayan Divan Kurulu, bu arada İnce'nin adaylık konuşması yapmasına da izin vermişti. İmzaları yeniden kontrol eden Divan Kurulu'nun son kararı bekleniyor.

Kılıçdaroğlu: Muharrem İnce aday olsun

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İnce'nin aday olması için Divan'a talimat gönderdi.

İnce'den sert tepki

Genel merkezin de bazı delegeleri baskıyla imzacı yapması sebebiyle sorun çıktığını savunan İnce, yaşananı ‘delegeyi etkileme yöntemi’ olarak nitelendirdi.

"İmzayı bil toplayamadı demeye çalışıyorlar"

İnce şöyle konuştu: Ali Cengiz oyunları bunlar; bak imzayı bile toplayamadı demeye çalışıyorlar. Sandıklar açıldığında göreceksiniz. Baskıyla imza almak isteyecek kadar küçüldülerse bilemem. 49’un yerine 490 imza verecek baba yiğit vardır. 700’ün üzerinde oyla genel başkan olacağıma inanıyorum."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul