DOLAR DÜŞTÜ! BENZİN, MOTORİN VE LPG'YE BÜYÜK İNDİRİM BEKLENİYOR! İŞTE RAKAM

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dövizdeki oynaklığa karşı kur korumalı TL vadeli mevduat sistemini açıklamasından sonra dolarda büyük düşüş yaşanmıştı. Bu gelişmenin ardından akaryakıtta büyük indirim yapılacağı belirtildi. İşte iddia edilen rakam

DOLAR DÜŞTÜ! BENZİN, MOTORİN VE LPG'YE BÜYÜK İNDİRİM BEKLENİYOR! İŞTE RAKAM

Son haftalarda rekor üstüne rekor kıran dolar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kabine toplantısı sonrasında açıkladığı yeni ekonomi modeli ile düşüş yaşadı. Dövize endeksli TL mevduat sistemi açıklaması sonrasında dolar, kısa süre içerisinde 18,34 lira seviyelerinden 12'nin altına geriledi.

EPGİS İNDİRİM BEKLEDİĞİNİ AÇIKLADI

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) Başkanı Fesih Aktaş, dolarda yaşanan sert düşüşün akaryakıt fiyatlarını da etkileyeceğini belirterek, "Cumhurbaşkanı'mızın açıklamalarının ardından hesaplamalarımıza göre akaryakıt fiyatlarına kısa zamanda yansıyacak ciddi bir düşüş bekliyoruz." ifadelerini kullandı.
 

Son dakika: Benzin, motorin ve LPG zamları geri çekildiSon dakika: Benzin, motorin ve LPG zamları geri çekildi

BÜYÜK İNDİRİM GELİYOR

İddialara göre; benzin ve motorin fiyatlarında, yarın geceden itibaren geçerli olacak şekilde 2,5 TL'ye yakın indirim geleceği söyleniyor.

ZAM, DÖVİZ KURUNUN DÜŞMESİ SONRASI DURDURULMUŞTU

EPDK, döviz kurunda yaşanan düşüşe bağlı olarak akaryakıt fiyatlarına dün geceden itibaren yansıyacak artışların durdurulduğunu açıklamıştı.

Kaynak: HABER7.COM

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2021, 20:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1