Binali Yıldırım'dan seçime ilişkin flaş açıklamalar!

Son dakika: Binali Yıldırım'dan seçim açıklaması

Binali Yıldırım'dan seçime ilişkin flaş açıklamalar!


Binali Yıldırım: "Ben kaybedilmiş bir seçimi, kazanmak için uğraşacak bir insan değilim. Bu makamların daha fazlasını gördüm daha fazlasında sorumluluk aldım. Benim hassasiyetim, bizlere verilen oyların yerli yerine gidip gitmediğinden emin olmak. Bunun için çaba gösterdik" dedi

HUKUKİ SÜREÇ DEVAM EDİYOR...

Binali Yıldırım, Kasımpaşa Lisesi'nde düzenlenen pilav gününe katıldı. Burada bir konuşma yapan Binali Yıldırım, "Düşünün birbirine eşit oy almış iki aday var. Oylar yüzde 10 kadar, 850 bin oy sayılıyor. 15 bin oy bizim lehimize yeniden kazanılmış oluyor. Kaybeden de kazanan da aynı olması lazım. Eğer hata varsa, iptal oy varsa birbirine eşit olarak değerlendirilmesi lazım. 29 bin 500'den 13 bine iniyor olması sadece 850 bin sayılan oyda bunun gerçekleşmiş olması 8,5 milyon oyun sayıldığında basit bir kıyasla ne olacağını ortaya koyuyor.

Dolayısıyla bu seçimle ilgili, insanların kafasında hiç yok olmayacak bir soru işareti olmuştur. Bütün bunlar geride kaldı. Hukuki bir süreç halen Yüksek Seçim Kurulu'nda devam ediyor. Bize düşen onun sonucunu beklemek ve onsan sonra da herkes işine gücüne bakacaktır" dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2019, 19:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1