Cumhurbaşkanı Erdoğan: İstanbul ve Ankara'da kaybetmedik

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul ve Ankara seçim sonuçlarına ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İstanbul ve Ankara'da kaybetmedik

"İSTANBUL VE ANKARA'DA SEÇİMİ KAYBETMEDİK"

İstanbul ve Ankara'da seçimi kaybetmedik, tam tersine seçimi kazandık. 'Sayın Genel Başkan ne diyor?' diyenleriniz çıkabilir. Her şeyden önce kazanmak nedir kaybetmek nedir? Bunun üzerinde ayrıca durmak gerekir. İstanbul'da 39 ilçenin 24'ünde AK Parti, 1'inde ortağımız MHP kazanmış durumdadır. 25 ilçeyi ittifak olarak almış bulunuyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'ndeki toplam 312 üyeden 169'u AK Parti'ye 4'ü MHP'ye mensuptur. Ankara'da da durum farklı değildir. 147 üyeden 88'i AK Parti, 19'u MHP, 40'ı diğer partilere mensuptur. İlçelerde ve meclislerde ezici çoğunluk elde ettiğimiz yerlerde büyükşehirlerde nasıl kaybettiğimizi enine boyuna araştıracağız.

"İSTANBUL'DAKİ SEÇİM SÜRECİNİ SONUNA KADAR TAKİP EDECEĞİZ"

YSK tarafından değerlendirilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleriyle ilgili süreci sonuna kadar takip ediyoruz, edeceğiz. AK Parti umudunu kesti diyorlar. Sonuna kadar hukuk mücadelemizi sürdüreceğiz. Bu iş bitti, kaybettik noktasında değiliz.


"HESABINI SORACAĞIZ"

Davanın adamı olduğunu söyleyenler seçimde neredeydi? Neler döndüğünü biliyoruz, hesabını sorarız. İçimizde belli seviyelere, belli noktalara gelenlerin yaptığı çalışmalar, yenilir yutulur cinsten değil. Böyle dönemlerde yanımızda olanları da karşımıza dikilenleri de unutmayız. Bu teşkilatın ahlakından mahrum olanlar, kendilerini hiçbir zaman anlatamayacaklar. Bilesiniz ki bu teşkilat sadece Ankara'da kabuğuna çekilmiş olan bir teşkilat değildir. Hangi ilde, ilçelerde neler oluyor, bunların hepsi bize geliyor. Nerede neler döndüğünü biliyoruz. Zehirli oklarını partimize saplamak için dört bir yanda mevzilenmiş fırsatçılara bu meydanı bırakmayacağız.

"SIRTINI TERÖR ÖRGÜTLERİNE DAYAYANLAR BİZİ ANLAYAMAZ"

Sırtını terör örgütlerine dayayanlar bizi anlayamaz. İkbalini siyaset mühendisliklerinde görenler bizi idrak edemez. Türkiye karşıtı senaryoların figüranlığına razı olanlar bizim mücadelemizi kavrayamaz. Esen rüzgara göre yön değiştirenler, sırça köşklerinde yüksek siyasetçilik oynayanlar bizim verdiğimiz kavganın sırrına eremez.


KILIÇDAROĞLU'NA SALDIRI OLAYI...

"CHP, şehit cenazesindeki müessif bir olayı yine çığırından çıkarmaya çalıştı. Sen, siyasi istismar için oraya gidiyorsun şehit için değil. Sen HDP ile iş birliği yapacaksın, sonra Çubuk'a gideceksin. Bunu hiç düşünmüyor musun? "

"Şehit cenazesine katılmak herkesin hakkı, ancak seçimde kendin PKK'nın güdümünden kurtaramamış olanlar özenli olmalıdır."

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2019, 12:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul