Davutoğlu Van'a Yasak Getirtti!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Van'ın Erciş ilçesinde esnaf ziyaretinde bulundu. Çeşitli programlara katılmak üzere Van'a gelen Davutoğlu, Kara Yusuf Paşa Camisi'nde cuma namazı kıldıktan sonra ilçe merkezinde esnafı ziyaret etti.

Davutoğlu Van'a Yasak Getirtti!

Van'da Davutoğlu'na ilgi büyüktü yoğun katılım yapıldı. Çay ocağında vatandaşlarla sohbetinden sonra ilçe merkezinde parti otobüsünden vatandaşlara hitap eden Davutoğlu, hiç kimsenin dili dolayısıyla dışlanmadığı, ötekileştirilmediği ve hiçbir esnafın siftahsız dükkanını kapatmadığı bir Türkiye için mücadele edeceğini söyledi.

Vatandaşın hakkını savunmak için alanlara indiğini belirten Davutoğlu, "Dün bir bakan diyor ki 'eğer gençler yurt dışına gidiyorsa dünyayı tanımak için gidiyorlar, iş bulamadıkları için değil.' Bunların gözü kör oldu. Gençleri göremiyorlar. Sayın bakan, o gençler sizin çocuklarınız, yakınlarınız gibi ceplerinde dolarla yurt dışına gitmiyorlar. Türkiye'de ana yurtlarında, anavatanlarında aş, iş bulamadıkları için gidiyorlar. Yüreğim dağlanıyor." dedi.

"Anadolu tekrar ayağı kalkıyor. Doğusuyla, batısıyla Mezopotamya'sıyla, Ege'siyle bütün Anadolu tekrar ayağı kalkıyor." diyen Davutoğlu, "Bu yolsuzlukların sonunu getireceğiz. Yasakların sonunu getireceğiz, bu ülkenin gençleri kimseye muhtaç olmayacak. Allahın izniyle bu ülkenin gençleri sadece bu millete borçlu hissedecekler" ifadesini kullandı.

Partisinin ilçe başkanlığını da ziyaret eden Davutoğlu, ardından Muradiye ve Çaldıran ilçelerinde esnafla buluştu.

VALİLİKTEN YASAK AÇIKLAMASI!

Davutoğlu'na yönelik yoğun ilgi üzerine Van Valiliği'nin yaptığı açıklama adeta Davutoğlu Van'a yasak getirtti dedirtti!

15.10.2021 Tarihli Yasaklama Kararı...

15.10.2021

 

Anayasamızda ve kanunlarda öngörülen sınırlandırma ve yasaklama şartlarını doğrudan ve açıkça oluşturduğu değerlendirilen eylemler ile saldırı olaylarının önüne geçmek, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliklerini sağlamak, terör örgütlerinin planlarını bertaraf etmek ve bu bağlamda, milli güvenliğin sağlanması, kamu düzeni ve genel sağlığın korunması, suç işlenmesinin önlenmesi, temel hak ve özgürlükler ile başkalarının hak ve özgürlüklerinin ve genel asayişin devamının temini ile şiddet olaylarının yaygınlaşmasının önlenmesi amacıyla; Van ili coğrafi sınırları içerisinde 16/10/2021 tarihinden geçerli 30/10/2021 tarihi de dahil olmak üzere (15) gün süre ile; 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu hükümlerine göre düzenlenecek gösteri yürüyüşü ve açık hava toplantıları 2911 Sayılı Kanunun 17. Maddesine istinaden YASAKLANMIŞTIR.

İlimizde düzenlenecek olan basın açıklaması, oturma eylemi ve anket yapılması, çadır ve stant kurulması/açılması, imza kampanyası düzenlenmesi, bildiri, broşür ve el ilanı dağıtılması, 5442 sayılı İl idaresi Kanununun 11. Maddesinin (a) ve (c) fıkra hükümleri gereğince belirtilen tarihler arasında MÜLKİ İDARE AMİRİNİN İZNİNE BAĞLANMIŞTIR.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur…

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2021, 04:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1