İmamoğlu: 'Her Şey Çok Güzel Olacak'

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, YSK'nın İstanbul seçimlerinin iptali ve yenilenmesi kararının ardından Beylikdüzü Yaşam Vadisi'nde konuştu.

İmamoğlu: 'Her Şey Çok Güzel Olacak'

'Seçimi alın teriyle kazandık, şahidimiz halktır' ifadesini kullanan İmamoğlu, "31 Martta 'Atı alan Üsküdar'ı geçti diyeceklerdi, dedirtmedik'" dedi. YSK'yı kınadığını söyleyen İmamoğlu, önceki seçimlerin de aynı kurullarla yapıldığını söyleyerek "O zaman Anayasa Referandumu da şaibelidir, Cumhurbaşkanlığı seçimleri de şaibelidir" dedi.
'Biz bu ülkede kul hakkı yenmesin istiyoruz.'
"Bu şehrin 16 milyon insanı vatansever dedik. İstanbul ittifakının oyuna talibiz dedik. Siyasi partiler araç, millete hizmet etmek amaçtır dedik. Bu amaçla yola çıktık.
Ramazan kul hakkı yememe ayı. Biz bu ülkede gençlerimiz başka ülkelerde hayal kursun istemiyoruz. Bizim Ramazan ayında ettiğimiz dualar bunlar. İnsanlara bol bereket diledik. İşsizliğin sona ermesini istedik. Dualarımız bunlar başka ne isteyebiliriz ki!
Ben ittifak yaptığımız İYİ Partilerin de oyunu istiyorum ben SP’lilerin de oyunu istiyorum. Ak Partililerin de MHP’lilerin de oyunu istiyorum dedim. Biz ısrarla bu milletin kavga etmesini istemeyen bu milletin kucaklaşmasını isteyen insanlar olarak ısrarla kucaklaşacağız."

'Atı alan Üsküdar'ı geçti diyeceklerdi, dedirtmedik!'

"O gece demokrasimize ihanet etmek isteyenler gecenin bir vakti 3 bin oyla kazandık diye açıklama yaptılar. Ben olsam yerinizde kahkaha atardım onlara. Gülün vallahi gülün. Değerli dostlarım sizlerin kararlılığı sandıkların başında durmanız ıslak imzalı bütün evraklarımızın yanımızda olması… İnancımız bin kat daha arttı. Her sürdükleri gerekçe çürüdü. Ne için biliyor musunuz? Biz o akşam bu kadar karalı olmasaydık. Sabah günün kör vaktinda çıkıp atı alan Üsküdar’ı geçti diyeceklerdi. Dedirtmedik. Demokrasi mücadelesi verdiniz. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir dediniz. Bu ilkelerden asla taviz vermedik vermeyeceğiz."

'YSK'yı kınıyorum, buna boyun eğdiler'

"YSK’yı kınıyorum. Buna boyun eğdiler. YSK karar açıklıyor. Efendim neymiş sandık kurullarına yapılan olağanüstü itiraz nedeniyle iptal etmiş. Aynı kurullarla 24 Haziran’da cumhurbaşkanı seçti. Aynı kurullarla referandum yaptın anayasa değişti o zaman anayasa da şaibelidir cumhurbaşkanlığı seçimi de.
Şaibeli olduğunu düşünmüyorsanız ki biz bizim İstanbul seçimlerinin anamın ak sütü kadar helal olduğunu biliyorum. Bu millet bizi seçmiştir. Şu anda size bir söz söyleyeceğim. Yolumuz uzun heyecanımız yüksek gençliğimiz var. Biz adalete susamış demokrasiye inancı tam Türk gençliğiyiz."

'YSK’da o haince kararı alanlara sesleniyorum. Buradan verdiğim mesajlarla inanın onların bile çocuklarının torunlarının hayatlarını kurtaracağım.'

"Sanatçıymış konuşamazmış konuşacak. İş insanıymış konuşamazmış konuşacak konuşacak artık konuşma vakti. Ben neden kabul görmedim söyleyeyim mi size? Ben bir kişiden talimat almayacağım dedim. Ben 16 milyon insandan talimat alacağım. Bana hizmet etmeyin dedim. 16 milyon insana hizmet edeceksiniz dedim. 15 günde elde ettiğimiz bilgilerle sizin hakkınızı nasıl koruyacağımı bildiğim için beni kabul etmediler.
Artık partilere, vakıflara, cemaatlere yer yok dedim.
Ben annemden, babamdan helallik alarak yola çıktım. YSK’da o haince kararı alanlara sesleniyorum. Buradan verdiğim mesajlarla inanın onların bile çocuklarının torunlarının hayatlarını kurtaracağım. Ama buradan herkese sesleniyorum. Herkese söz veriyorum. Bugün Türkiye’nin ekonomik olarak düştüğü durumu örtbas etmek için bir 45 gün daha kazanıp pisliklerini örtbas etmek için karar almış olabilirler. Ancak sevgiyle saygıyla demokrasiyle hakkımızı kazanacağız. Hep birlikte kazanacağız göreceksiniz."

'Yarın sabah Ankara’ya gideceğim. Partililerimle genel başkanımla buluşacağım. Atatürk ve bize emanet ettiği ilkeler için en doğru kararı vereceğim.'

Yarın Ankara'ya gideceğini söyleyen İmamoğlu, sözlerini şu şekilde sonlandırdı:
"Son olarak, burada kesinlikle güzel insanlar her şey çok güzel olacak. Umudunuzu kaybetmeyin.
Kararların altına imza atan yargıyı tehdit eden insanların bu mübarek Ramazan ayında Allah’a havale ediyorum. Bu mücadelemi de sizlere emanet ediyorum. Sizi çok seviyorum."
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul