Milletvekili Cemal Enginyurt'un ''Lan Yavsak'' dediği bakan kim?

Cemal Enginyurt Bakan'a "Lan yavşak" dedi MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'un yayımlanan videosunda, "Sağlık Bakanının boğazından tuttum; lan yavşak dedim" sözleri gündeme bomba gibi düştü.

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'un ortaya çıkan bir videosu çok tartışma yaratacak. Oda Tv nin haberine göre; Ordu'da Gürgentepe Devlet Hastanesi ile ilgili konuşan MHP'li Enginyurt, ismini vermeden bahsettiği bir Sağlık Bakanı ile ilgili olarak, "yavşak" ifadesini kullandı. 

Söz konusu videoda; arkadaşlarının kendisine Gürgentepe Devlet Hastanesi'nin Sağlık Bakanı aracılığıyla kapatıldığını aktardığını söyleyen Enginyurt, ismini vermediği Sağlık Bakanı'nın boğazından tuttuğunu ifade ederek şöyle konuştu: "Lan" dedim yavşak, "Hastane mi yaptın da kapatıyon" dedim. "Sana 10 dakika süre veriyorum." 

Ordu'da Gürgentepe Devlet Hastanesi 1998 yılında açıldı. Gürgentepe Devlet Hastanesi'nin hangi Sağlık Bakanı tarafından kapatılmak istendiği bilinmezken, videodaki konuşmalarda, MHP'li vekilin hangi Sağlık Bakanı'nı kast ettiği de belirtilmedi.

Cemal Enginyurt, sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. Enginyurt, olayın AKP döneminde değil, 57. hükümet döneminde gerçekleştiğini iddia etti. 

Enginyurt'un bahsettiği 57. dönemin Sağlık Bakanı ise MHP'li Osman Durmuş'tu. Enginyurt, söz konusu paylaşımında, "Olay 2000 yılında olmuştur. Gürgentepe Devlet Hastanesi bu dönemde yeni açılmıştır. Olay Ak Parti döneminde değil, 57. hükümet döneminde gerçekleşmiştir" ifadelerini kullandı. 

Cemal Enginyurt, videoda net şekilde, "Bakan'a 'yavşak' deyip boğazını sıktım" demesine rağmen, "düzeltme" tweetinde "bürokrat" sözcüğünü tercih etti. Enginyurt kendisini savunurken, olayın AKP döneminde değil, yani AKP'liler'e "yavşak" demeğini, o sözcüğü 57'nci dönem yani Sağlık Bakanlığı'nın MHP'de olduğu yıllarda kullandığını belirtti.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

seo uzmanı