MYP LİDERİ YILMAZ: 'TÜRKİYE’NİN KORONA VİRÜS BAŞARISI SABOTE EDİLMEMELİ'

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye'de de etkisini gösteren korona virüs salgınına karşı alınan tedbirlerle alakası bir açıklama yapan MYP lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, Türkiye'nin salgınla mücadele konusunda son derece başarılı bir mücadele gerçekleştirdiğini dile get

MYP LİDERİ YILMAZ: 'TÜRKİYE’NİN KORONA VİRÜS BAŞARISI SABOTE EDİLMEMELİ'

Dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgınına karşı ilk günden itibaren başarılı bir mücadele sergilendiğini söyleyen Muhafazakar Yükseliş Partisi (MYP) Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, bu başarının sabote edilmemesi gerektiğini söyledi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından limanlara yönelik gemi tehdidine karşı açıklanan önlemlerin son derece isabetli tespit ve tedbirler olduğunu dile getiren Yılmaz “Bu konuda sorumlu valilikler mutlaka tedbirleri artırmalıdır. Süreç her türlü tehdide açık bir süreçtir. O nedenle bu tür tedbirlere mutlaka riayet edilmelidir” şeklinde konuştu.

Hastane, ekipman ve personel sayımızın oldukça iyi düzeyde olduğunu hatırlatan Yılmaz, “Alt yapı olarak eksiğimiz yok. Türkiye ve milletimiz şifahanelere tarih boyunca en fazla önem veren ülkedir. Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemi hükümetler fiziki şartları iyi araştırma ve üniversite hastaneleri kurmuş özellerle desteklenerek kurmaya da devam ediyor. Geriye kalan tek şey ilim insanları ve Sağlık Bakanlığının tavsiyelerine dikkatle riayet etmektir" dedi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2020, 11:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1