Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışında seçimlerde alınan sonuçlar ve yapılan itirazlar hakkında açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Öncelikle şunu çok açık net ifade etmemiz lazım. Seçim süreci bitmiştir. Şimdi olayın mahkeme süreci var. Bu sürecin de 3 basamağı var. 1 ilçe seçim kurulları var, 2 il seçim kurulları var bir de YSK var.

YSK bu mahkeme sürecinin adeta patronudur. Nihai karar oradan çıkacaktır. Bazen bakıyorum sağ olsun ağzı olan konuşuyor. Çünkü yaşamamışlar. Örneğin; ben damdan düşerek geldim. İstanbul'da tercihli oy ile seçim yapıldığı zaman İstanbul'un il seçim kurumlarından milletvekili seçildim. YSK bu hakkımı elden aldı. Daha sonra İstanbul'a Büyükşehir Belediye Başkanı oldum.

İtiraz süresi devam ediyor. İl seçim kurumlarına itirazlar yapılıyor. Oradan da itiraz sonucu alınır alınmaz... Bakıyorsunuz bazı yerlerde onlarca yüzlerce arkadaşlarımızı bazı yerlerde çalıştırıyoruz. Ha ilde de alınan neticeler örtüşmüyorsa bizim gideceğimiz yer YSK'dır. Bu bir hakkın gasbı değildir. Size gönül veren seçmenlerin gönlünü huzurlu hale getirmek için partim çalışmasını sürdürecektir. Farklı illerde yapılanlar da budur.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul