ADANA ŞEHİR EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ 3 YILDA BÖLGENİN 'SAĞLIK ÜSSÜ' OLDU

Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 2017 Eylül-2020 Eylül devrinde şehrin beraberinde yer illerden ve Orta Doğu'dan baş döndürücü sayıda hastaya felah oldu.

ADANA ŞEHİR EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ 3 YILDA BÖLGENİN 'SAĞLIK ÜSSÜ' OLDU
Adana

Kamu-özel kesim teşrikimesai modeliyle Eylül 2017'de hasta kabulüne başlanan Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, Eylül 2020 zamanına derece 3 yılda 6 milyon 984 bin 56 poliklinik hizmeti verildi.

Kentin yanında mekân illerden ve Orta Doğu'dan hastalara da görev vererek bölgenin "sağlık üssü" biçimine mevrut hastane, kaliteli, teknolojik ve fiziksel olanaklarıyla aşırı sayıda insana iflah oldu.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon (FTR) Hastanesi, Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi, Genel ve Kalp Damar Hastanesi, Onkoloji ile Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesini içerisinde barındıran 1700 yataklı vagon vagon Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, kısaca 600 bilirkişi hekim, 400 asistan, 75 pratisyen, 3 bin 100 hemşire, oyun ebesi ve afiyet teknikeri, 3 salname süreçte 249 bin 880 ameliyatın da gerçekleştirilmesini sağladı.

"Şehir hastanesi şekilde gayemiz aşırı ağır"

Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Süleyman Çetinkünar, AA muhabirine meydana getirdiği açıklamada, hastanelerinin dünkü sima koronavirüs (Kovid-19) sürecinde de çalışan biçimde afiyet hizmetini sürdürdüğünü söyledi.

Hastanelerinin altyapı, donanım, nitelik ve yüksek uran özelliklerine erbap ameliyathaneleri, dip bakımlarıyla Kovid-19'luların yanında öbür hastalara da en fevk kurda afiyet hizmeti sunduğunu vurgulayan Çetinkünar, doluluk oranlarının yüzdelik 70-80'lerde bulunmasına karşın kimseyi tedaviden yoksun bırakmadıklarını tabir etti.

Çetinkünar, Kovid-19 sürecinde de polikliniklerinin hastanenin altyapısı gereği açıkça olmaya bitmeme ettiğini vurgulayarak, "Ameliyathanelerimiz açıkça olmaya bitmeme etti. Kovid-19 dışındaki hastalarımızın da spesifik işlemler ve tedaviler dair tek sekteye ve mağduriyete uğramadan tedavilerinin olması sağlandı." niteleyerek konuştu.

Şehir hastanelerinin öneminin müstevli sürecinde elan elleme anlaşıldığını dile getiren Çetinkünar, şunları kaydetti:

"Yoğun bakımların, çabuk servislerin yada hasta tirajlarının nakit para biçimde sağlanması ve tedavilerin devamı noktasında dezenfeksiyon, arınıklık ve hastaya muvasala dair en fevk kurda görev vermede kent hastaneleri maatteessüf bu biçimsiz süreçte aşırı elleme müşterek birikim oldu. Olması müstelzim binalar yer aldığı müşterek el elan anlaşıldı. Hastanenin kâffesi servis, dip bakım yatakları istenildiği an dip bakıma çevrilebilecek biçimde müşterek altyapıda bulunmamız bizim ellerimizi afiyet mensupları şekilde aşırı rahatlattı. İstediğimiz sektörü dip bakıma, servise çevirebildik, istediğimiz sektörü apayrı poliklinik sahalarına çevirebildik. Bu olanak hem hastalar aynı zamanda afiyet mensupları düşüncesince aşırı iri müşterek nimet."

Çetinkünar, Adana Şehir Hastanesi şekilde misyonlarının ağırlığının farkındalığıyla akım ettiklerine değinerek, laflarını şöyleki tamamladı:

"Hem darülfünun hem yetişek araştırı hastanesi aynı zamanda görev hastanesi şekilde bulunmuş yer aldığı semt bakımından Akdeniz'in ve mekân illerin üs merkezi halinde. Kurulduğu günden bu vakte derece aşırı dobra işler yapıldı. 2021'de de bu işlerin artarak bitmeme etmesi ve alanda müşterek afiyet merkezi üssü biçimine gelebilmesi namına spesifik işlerin, aza nakli, mızrap iliği nakli, tulum bebek, hiperbarik müvellidülhumuza tedavisi üzere öbür spesifik işlerin yapılabildiği biçim biçimine neşet etmek düşüncesince kâffesi afiyet ordumuzla bu arada elimizden mevrut gayretin hepsini göstermeye çalışacağız."

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2021, 11:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul