Ankara İmplant Tedavisi

Eksik dişlerin yerine konması için çene kemiğinin içerisine video şeklinde yapay bir kök konur.

Ankara İmplant Tedavisi

Ankara implant tedavisi için mutlaka bu alanda deneyim sahibi olan iyi bir diş hekimine gitmeniz gerekiyor. Elbette diş hekimlerinin büyük bir bölümü bu tedaviye olması gerektiği gibi, hatasız bir şekilde uygulayabiliyor. Ancak tüm doktorların bu alanda başarılı olduğundan da söz edemeyiz. Bu nedenle Ankara implant tedavisi için hangi diş doktoruna gittiğiniz tedavinizin başarısında da etkili bir unsurdur.

Komşu dişlere herhangi bir müdahalede bulunmadan uygulanıyor olması implant tedavisinden çok sayıda kişinin rahatlıkla faydalanabilmesi de beraberinde getiriyor. Aynı zamanda implant tedavisi sonrasında çiğneme fonksiyonlarında herhangi bir sıkıntı yaşanmıyor olması ve uzun süre boyunca ek bir tedaviye gerek kalmadan yapay dişlerin kullanılabilmesi implant tedavisini çok daha önemli kılabiliyor.

Ankara İmplant Tedavisi Kimlere Uygulanamaz?

Baş ya da boyun bölgesine daha önce radyoterapi uygulanan kişiler

Kemik gelişimi henüz tamamlanmamış olan kişiler

Diyabet ve yüksek tansiyonu olan kişiler

Son derece yoğun bir şekilde sigara kullanan kişiler

Kanla ilgili bazı hastalıklara sahip olan kişiler

Bunların dışında Ankara implant tedavisi gerekli görüldüğü durumlarda herkese uygulanabiliyor. Ancak bazı rahatsızlıklar nedeniyle kullanılan ilaçların da bu tedavide iyileşmeyi geciktirmesi ya da önlemesi nedeniyle bu ilaçları kullanan kişilere de tedavi uygulanamadığını belirtelim.

İmplant Tedavisi  Nasıl Yapılır?

Bu tedavide öncelikle hastaya lokal anestezi uygulanıyor ve işlem yapılacak olan bölgenin uyuşması sağlanıyor. Ardından diş eti dikkatli bir şekilde kaldırılıyor ve implant için kemikte yer ayarlanıyor. Sonrasında implant kemik içerisine yerleştiriliyor ve diş eti  yeniden kapatılıyor. Ardından implantın diş kemiği tarafından tamamen kavranması için hastanın bir süre beklemesi gerekiyor. Bu sürenin sonunda implant tedavisinin ikinci aşamasına geçiliyor. Bu aşamada da daha önce yerleştirilmiş olan vidaya benzeyen yapay diş köküne yapay diş oturtuluyor. Böylece implant tedavisi tamamlanmış oluyor.

Beklenmesi gereken bu sürenin ne kadar olduğu da hastalar tarafından merak ediliyor. Bu süre her hastada aynı olmayabilir. Kemiklerin iyileşme hızına bağlı olarak 1 ay beklenebilecek gibi bu sürenin 6 aya kadar çıkması da mümkün olabiliyor. Düzenli kontroller ile yapay diş kökünün kemik tarafından kavranıp kavranmadığına hekim tarafından bakılır. İstenen kemik iyileşmesi sağlanmışsa diş protezinin yerleştirilmesi  aşamasına geçilir. Her işlem lokal anestezi ile gerçekleştirildiğinden hastanın acı ya da ağrı hissetmesi mümkün olmaz.

Ankara’da İmplant Tedavisi Uygulayan Doktorlar

Ankara implant tedavisi için hangi doktorların başarılı olduğu konusunda  internet üzerinde de araştırma yapabilirsiniz. Ek çok hasta implant tedavisi sonrasında doktorunu çeşitli forumlarda diğer hastalara önerebiliyor. Ancak tüm tedavilerde olduğu gibi Ankara implant tedavisinde de hasta ile doktor arasındaki iletişim büyük önem taşıyor. Bu nedenle rahatlıkla iletişim kurabileceğiniz ve her türlü soruyu  rahat bir şekilde sorabileceğiniz bir diş hekimini tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Doktor seçimini yaparken sahip olduğunu sigorta türü ile doktorunuzun anlaşmasının olup olmadığını öğrenmenizde fayda var. İmplant tedavisi pek çok farklı diş tedavisi ile kıyaslandığında fiyatı bir miktar daha yüksek olan diş tedavilerinden biridir. Bu nedenle mutlaka doktorunuza hangi sigorta şirketleri ya da sigorta türleri ile anlaşmasının olup olmadığını sormalısınız.


 

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2019, 11:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul