BURUN AMELİYATLARINA DAİR MERAK EDİLENLER

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları, Baş ve Boyun Cerrahisi Uzmanı Dr. Derya Berk, burun ameliyatı ve teknikleri hakkında merak edilenleri sabah.com.tr okurları için anlattı. Son yıllarda dünya genelinde ve ülkemizde hem kadınlar hem de erkekler tarafından ilgi gören burun ameliyatı, sad

BURUN AMELİYATLARINA DAİR MERAK EDİLENLER

Son yıllarda dünya genelinde ve ülkemizde hem kadınlar hem de erkekler tarafından ilgi gören burun ameliyatı, sadece burnun daha estetik bir görünüm kazanmasını sağlamakla kalmaz aynı zamanda burnun nefes alma işlevini daha iyi yerine getirmek için de uygulanır. Bazı durumlarda her iki amaca yönelik olarak da aynı anda tek bir operasyon olarak gerçekleştirilebilir. Her hastanın ihtiyaçlarına yönelik tekniklerle uygulanan bu ameliyat özellikle cildi güneşten korumak için sonbahar ve kış aylarında daha çok tercih edilir.

Ortadoğu, Anadolu ve Akdeniz ülkelerinde, burun yapısının iri kemerli, çatısı geniş, burun ucu düşük ve derisi kalın özelliklerde olduğunu söyleyen Dr. Derya Berk; "Bunun yanında burun içinde septum adını verdiğimiz kemik ve kıkırdaktan oluşan, burun boşluğunu ikiye ayıran yapının çoğunlukla büyük olması nedeniyle çarpılmış ve solunum yolunu daraltan yapıda olduğunu görmekteyiz" dedi.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2021, 14:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1