'ÇOCUĞUNUZA SÜREKLİ OLUMSUZ HABERLERİ İZLETMEYİN, KONUŞMAYIN'

Salgınla mücadele gereği fiziki eğitimden uzak kalan çocuklar vakitlerinin çoğunluğunu evde geçiriyorlar. Psikolog Dilara Ocak, bu noktada çocuklara doğru yaklaşım konusunda ebeveynlere uyarılarda bulundu. Ocak, “Çocuğunuza sürekli olumsuz haberleri izletmeyin, konuşmayın” ded

'ÇOCUĞUNUZA SÜREKLİ OLUMSUZ HABERLERİ İZLETMEYİN, KONUŞMAYIN'

Koronavirüsün sağlık ve ekonomik etkilerinin yanında bir de psikolojik etkenler yerleşti. Çocukların sosyal çevreyle ilişkisinin kısıtlandığı bu dönemde aileler, doğru yaklaşım modelleri konusunda uzmanların kapılarını çalıyor.

Psikolog Dilara Ocak, bu noktada ebeveynlere bir takım önerilerde bulundu. Pandemi dönemi ebeveyn olmanın zorluk derecesi olarak ikiye katlandığını söyleyerek “Bu duruma çok ani yakalanmış olmamız, nasıl davranacağımız konusunu zora sokuyor ve bu gayet normal. Öncelikle yalnız olmadığınızı ve tüm dünyadaki ailelerde aynı sıkıntıların yaşandığını aklınızdan çıkarmayın. Aylarca planlanmış bir organizasyona ev sahipliği yapmakla, birden ortaya çıkan kalabalık bir organizasyona ev sahipliği yapmak aynı şey değil. Fakat sakinliği elimizde tutarsak çok daha rahat atlatabileceğimiz konusunda hemfikir olmalıyız” dedi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2020, 17:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul