ÇUBUK TARÇINLI SU NE KADAR TÜKETİLMELİ? TARÇINLI SU GÜNDE KAÇ BARDAK İÇİLİR?

Çoğunlukla tatlılarda kullandığımız tarçının, suyla birlikte kullanıldığında zayıflatabileceğini biliyor muydunuz? Her insan günde en az 2 litre su içmelidir. Bu suyun içine çubuk tarçın eklenerek ödem atılmasında yardımcı olabilir… Peki, çubuk tarçınlı su ne kadar t

ÇUBUK TARÇINLI SU NE KADAR TÜKETİLMELİ? TARÇINLI SU GÜNDE KAÇ BARDAK İÇİLİR?

Tarçın, defnegiller familyasına ait, yaprak dökmeyen, aromatik ve kokulu bir ağaçtır. Lezzetli ve şifalı bir baharat olarak kullanımı antik Mısır'a kadar gitmektedir. Kolesterolü düşürme, kan dolaşımını düzenleme, bağışıklığı arttırma, ağrı kesici ve kas gevşetici, kemiklerini güçlendirme, mideyi rahatlatma gibi özellikleri bulunan tarçın aynı zamanda kilo vermeye de yardımdır. Kullanım alanı oldukça geniş olan tarçın, vitamin ve mineraller konusunda da zengindir. İçerisinde A, C, E ce K vitaminlerinin yanında çinko, demir, kalsiyum, magnezyum, manganez ve potasyum bulunmaktadır.

ÇUBUK TARÇIN SUDA NASIL KULLANILIR?

Tarçınlı su, kilo vermeye yardımcıdır. Aynı zamanda regl sancılarını hafifletir, sindirimi düzenler, kolesterolü düşürür ve baş ağrısına, boğaz ağrısına, öksürüğe iyi gelir. Yapılışı ise oldukça kolaydır:

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2021, 16:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1