DENİZLİ'DE EVİNDE KOVİD-19 TEDAVİSİ GÖREN 93 YAŞINDAKİ KİŞİ SAĞLIĞINA KAVUŞTU

Denizli'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) teşhisi konulan, 6 çocuk, 61 torun sahibi 93 yaşındaki Nuri Güler, evinde uygulanan tedaviyle sağlığına kavuştu.

DENİZLİ'DE EVİNDE KOVİD-19 TEDAVİSİ GÖREN 93 YAŞINDAKİ KİŞİ SAĞLIĞINA KAVUŞTU
Denizli


KORONAVİRÜS HABERLERİ

A'DAN Z'YE KOVİD-19 REHBERİ: Koronavirüsle ilgili aradığınız tüm cevaplarKORONAVİRÜSE NASIL YAKALANIYORUZ: Bulaşma riskini artıran ortamlarRAKAMLARLA: Ülke ülke koronavirüs istatistikleriSAĞLIK BAKANLIĞI VERİLERİ: Türkiye günlük ve genel koronavirüs tablosu

Denizli İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, oğullarından birinin Kovid-19'a yakalanması üzerine 93 yaşındaki Nuri Güler'e de test uygulandı.

Sonucun pozitif çıkması üzerine Güler, evinde ilaç tedavisi gördü. Karantina boyunca öksürük ve halsizlikle boğuşan Güler, sağlığına kavuştu.

Nuri Güler, kronik rahatsızlığının bulunmadığını belirterek, "Sigara, alkol hiç kullanmadım. Bu yaşıma kadar sağlıkla ilgili herhangi rahatsızlığım olmamıştı. Ömrü hayatımızda bunu da görmek varmış. İnşallah tüm hastalar benim gibi şifa bulur." dedi.

Güler, sağlık çalışanlarına da teşekkür etti.

İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk ise Güler'e geçmiş olsun dileklerini ileterek, şunları söyledi:

"Büyüklerimizi yeterince koruyamıyoruz. Burada özellikle gençlere çok büyük sorumluluk düşüyor. Sosyal hayatı sınırlayıp kurallara uyarak büyüklerimizi, özellikle de yaşlılarımızı korumalıyız. Herkes Nuri amcamız kadar şanslı olmayabilir. Bir kez daha vatandaşlarımızı uyarmak istiyorum. İzolasyona, sosyal mesafe ve maske kurallarına uymaya özen göstersinler ve ülke olarak koronavirüsle yürüttüğümüz mücadelede 'Ben de varım.' desinler."

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 16:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1