DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ HASTANESİNDE KOVİD-19 İZLEM MERKEZİ KURULDU

Dokuz Eylül Üniversitesi Araştırma Uygulama Hastanesinde dünkü insan koronavirüs (Kovid-19) ile uğraş kapsamında "Kovid-19 İzlem Merkezi" açıldı.

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ HASTANESİNDE KOVİD-19 İZLEM MERKEZİ KURULDU
İzmir


KORONAVİRÜS HABERLERİ

A'DAN Z'YE KOVİD-19 REHBERİ: Koronavirüsle ilişik aradığınız hepsi cevaplarKORONAVİRÜSE NASIL YAKALANIYORUZ: Bulaşma riskini zait ortamlarRAKAMLARLA: Ülke diyar koronavirüs istatistikleriSAĞLIK BAKANLIĞI VERİLERİ: Türkiye günce ve umumi koronavirüs tablosu

Dokuz Eylül Üniversitesinden (DEÜ) meydana getirilen açıklamaya göre, merkezde koronavirüs tedavisi sonra oluşacak süreğen huzursuzluklar ve aza yetmezliği derece mevzularda başağrısı canlı hastalara görev verilecek, hastaların, inceleme ve tedavilere çabuk erişmeleri sağlanacak.

Açıklamada görüşlerine toprak sunulan DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, salgınla mücadelenin başarıya ulaşmasında hastaların veya kırıklık geçirenlerin yakından izleme edilmesinin ve hilekârlık toplanmasının ehemmiyetli olduğuna dikkati çekerek, bu etapta merkezin ehemmiyetli müşterek gereksinimi ödeyeceğini belirtti.

İzlem merkezini, virüsün hastalar üstündeki derinliğine vadeli etkilerini belirleme etmek, verilerini dercetmek ve seyrini boğunuk olmak icap ettiğini düşüncesinden yola çıkarak kurduklarını aktaran Hotar, merkezin hem eş güdüm bununla birlikte hilekârlık derç açısından ehemmiyetli müşterek rolü adına getireceğini tabir kaydetti.

Porf. Dr. Hotar, şunları kaydetti:

"Salgınla mücadelede bilinmezliği ortadan bozmak ve başarıyı bırakmak düşüncesince henüz baş döndürücü bilgiye cemaat olmanız gerekiyor. Bu merkezimizde devir içre hastalarımızdan elde edilecek konkre verileri, bulguları yahut fenomen hikayelerini araştırmacılarımız ve hilekârlık insanlarımızın hizmetine sunacağız. Bu sayede hastalığa ilişkin oluşabilecek derinliğine vadeli riskler de henüz kesin halde ortaya çıkartılabilecek. Böylece merkezimiz, deva geliştirmeden otama yöntemlerine derece nice etapta veya protokolde hilekârlık dünyamıza tavsiye dokuma edecek."

DEÜ Hastanesi Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Serdar Bayrak ise Ege Bölgesinde bu ölçekte müşterek merkezin önce kat oluşturulduğunu, günde kestirmece 500 hastaya ulaşarak soruşturma ve sınav uygulamayı hedeflediklerini, manalı verilere intikal ettiklerinde ilmî neticeleri bildirilmiş edeceklerini bildirdi.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2021, 12:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1