DR. SUAT GÜNSEL GİRNE ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ’NDEN DE ÜCRETSİZ ACİL SERVİS HİZMETİ

Girne Bölgesi halkının koronavirüs dışındaki acil sağlık ihtiyaçları, Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesi acil servisinde de ücretsiz karşılanmaya başlandı. Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi'nden sonra Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesi'nde de başlatılan

DR. SUAT GÜNSEL GİRNE ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ’NDEN DE ÜCRETSİZ ACİL SERVİS HİZMETİ

Covid-19 salgını nedeniyle Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi ana binasının pandemi hastanesi olarak görev yapmaya başlaması, halkın sağlık konusundaki mağduriyetinin ortadan kaldırılması ve oluşabilecek diğer sağlık sorunlarına hızlı müdahale edilebilmesi amacıyla, Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi'nden sonra Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesi acil servisinde de ayaktan acil servis hizmetlerinin ücretsiz verilmeye başlandığı bildirildi.

“Halkımızın acil sağlık hizmetleri ihtiyacı durumundaki kaygılarını gidermek için acil servis hizmetlerini ücretsiz uygulamaya başladık”

Başlatılan uygulama ile ilgili açıklamalarda bulunan Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nail Bulakbaşı, “Salgın nedeniyle halkımız tedirginlik içinde. Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi'nin pandemi hastanesi olarak görev yapmaya başlaması nedeni ile de acil sağlık ihtiyacı durumunda halkımız bu ihtiyacını hangi hastanede ve ne şekilde karşılayabileceği konusunda ayrıca endişe duyuyor. Girne bölgesinde yaşayan halkımızı bir nebze de olsa rahatlatmak amacıyla Koronavirüs salgını bitinceye ve devlet hastanesi rutin hizmetlerini verir duruma gelinceye kadar acil servisimizde sunulan ayaktan sağlık hizmetlerini ücretsiz uygulama kararı aldık.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2020, 16:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

seo uzmanı