DÜNYADA İLK PROJE TEKNOFEST’TE!

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Uzmanı Dr. Mürsel Haspulat ile tıp öğrencisi Funda Karagöz’ün hazırladıkları sanal gerçeklik ve yapay zeka destekli proje, Türkiye Teknoloji Festivali’nde ‘Eğitim Teknolojileri’ alanında Türkiye finalisti oldu.

DÜNYADA İLK PROJE TEKNOFEST’TE!

Proje, Covid pandemisi nedeniyle aksayan eğitimin sanal gerçeklik desteğiyle yapılmasına olanak sağlarken aynı zamanda ameliyathane ortamında uyulması gereken temel güvenlik ilkelerini yapay zeka ve oyunlaştırma teknolojisi desteğiyle keyifli bir deneyim şeklinde öğretmeyi amaçlıyor

2017 yılında Dünya'nın ilk hologram hasta projesininin tıp eğitimine tanıtıldığı İstanbul Tıp Fakültesi'nde proje sahibi Çocuk Cerrahisi doktoru Mürsel Haspulat, bu kez danışman olarak, tıp öğrencisi Funda Karagöz ile birlikte dünyada ilk olacak bir proje hazırladı.

Sağlık sektöründe modern dönemin önceliklerinden olan hasta güvenliği ve simülasyon alanında; sanal gerçeklik ve yapay zeka destekli bir proje olan 'Holocheck' Türkiye Teknoloji Festivali'nde 'Eğitim Teknolojileri' alanında Türkiye Finalisti oldu.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2021, 15:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1