EL DEĞMEDEN CİLT BAKIMI

Koronavirüs salgını tüm alışkanlıklarımızı yerle bir etti. Virüs kapma korkusu rutinlerimizi değiştirdi. Cildi yağlanan, bakımlarını yapamayan, maskeden dolayı yüzünde akne çıkanlar endişelenmesin. Artık el değmeden, kimseyle yakın mesafede olmadan cilt bakımı yaptırabil

EL DEĞMEDEN CİLT BAKIMI
"İnsanlar korona döneminde evlere ve maskelere mahkum kaldılar. Bu herkesin günlük bakımını etkiledi" diyen Medikal Estetik Hekimi Dr. Hüseyin Tırman, insansız cilt bakımının ne olduğunu anlattı...
Bakım dediğimiz şey; cildimizin ihtiyaçlarını vermek, oluşan pürüzleri ve üstteki tabakanın giderilmesini sağlamak, nemini desteklemek, onun dışında da varsa belli eksiklerini yerine koymaktır. Bakılan bir şey daha uzun süre yaşıyor, ömrü uzun, daha kaliteli, canlı, parlak duruyor. Gelişen teknoloji sayesinde artık yüzümüz evden de çalışsak kameralarla birlikte hep ortada...
Dezenfektanlar ve fazla yıkamadan dolayı cildimiz bu dönem ekstra kurumuş durumda. Bu süreçti biz nano teknolojiden faydalanarak dünyada var olan bir bakımı uyguluyoruz. Bu yeni bakıma 'Foto dinamik terapi' diyoruz.
Ölü bir ciltte keratin tabakası birikiyor. Bu keratin tabakası cildin nefes almasını ya da uyguladığımız günlük nemlendirici, güneş kremleri gibi belli kremlerin içeri geçmesini engelliyor. İkincisi gözeneklerden dışarıya çıkan nem ve yağ, cildin nefes almasını engelliyor. Dolayısıyla bu bariyerin kaldırılması gerekiyor.
Bunun için özel bir içerik ekledik. Bu özel içerik kişinin cildinin yapısına göre 20-40 dakika arasında yüze uygulanıyor. Sadece krem sürülürken temas var bu bakımda, başka yok. Krem de 30 saniye- 1 dakika arasında sürülüyor. Tabii kremin cildin ihtiyacı kadar sürülmesi gerekiyor. Doğru bir tabaka olarak sürülmezse ciltte yaralanma olabilir, bunu istemiyoruz.

ÖZEL BİR IŞIK KULLANILIYOR
Kremi sürme işleminin ardından özel bir ışığımız var. 3 etken maddeden oluşan bir şey bu. Üçüncü basamak ise bizim kullandığımız ışık yani soğuk lazer. Soğuk lazer, içeriye daha güçlü ve daha derin bir etki almasını sağlıyor.
İşlem sırasında birinci basamak ölü tabakayı desteklemek. İkinci basamak nem vermek. Üçüncüsü ışık vermek. Işıktan da çok şey bekliyoruz. İlk iki kısım normal bakımda yeterli. Ama salgın sürecinde insanların çok dışarı çıkmasını istemiyoruz. O yüzden her tür bakımı tek seansta yapmak istiyoruz. Başlangıçta 3 haftada bir yapılıyor, sonra ayda bir devam ediyor. Tek seansla cildin hem ölü tabakalarını temizlemiş oluyoruz, hem de ışıkla kolajen ve dolaşımla ilgili destekler veriyoruz.

KİMLER YAPTIRAMAZ?
BU uygulamayı cildinde bir enfeksiyonu, yarası, kabuğu olanlar yaptıramaz. Ama biz ışığı değiştirip akne tedavisinde de bu tür bir yöntem kullanabiliyoruz. Bu kullandığımız sistem, bakım dışında üç farklı yerde de uygulanabilir. Bunlardan biri de sivilce tedavisi. Tek başına ya da ek tedavilerle birlikte ilerlenebilir. Ayrıca bu dönemde saçlar da çok yıprandı. Saç bakımında da saçın hem güçlenmesi, hem de dökülmesinin azalması konusunda başvurulabilen bir yöntem. Çünkü dolaşımın sağlıklı olması birçok saç sorununu da çözüyor. Ölü dokular, kepeklenme gibi sorunların giderilmesi için de bu cihazı kullanabiliyoruz.

KAÇ SEANS GEREKLİ?
Bu bakımı ihtiyacınız olduğu sürece istediğiniz kadar yaptırabilirsiniz. Rutin temizliklerini yapamayınca insanlar bakım yaptırma yoluna gidiyor.
Bizim uyguladığımız bakımda yaş sınırı yok. 18 yaşından itibaren herkese uygulanabilir.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2021, 07:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1