EVLİLİĞİN İLK YILLARI, İLİŞKİNİN NASIL ŞEKİLLENECEĞİNİ BELİRLİYOR

Psikolog Hande Nacar Baş, evliliğin ilk yıllarda yaşanan çatışmalardan en az zararla çıkmak, saygıyı ve sevgiyi kaybetmeden sorunları çözmek için çabalamanın sağlıklı evliliğe giden yolu döşeyen taşları oluşturduğunu söyledi. Psikolog Hande Nacar Baş, masallardaki, filml

EVLİLİĞİN İLK YILLARI, İLİŞKİNİN NASIL ŞEKİLLENECEĞİNİ BELİRLİYOR

Psikolog Hande Nacar Baş, masallardaki, filmlerdeki gibi uzun, mutlu ve mükemmel bir evlilik hayalinin gerçekçi olmayan beklentiler oluşturduğuna dikkat çekerek "Evliliğin temellerinin atıldığı ilk yıllar, ilişkinin nasıl şekilleneceğini belirliyor. Kendine zaman ayıran, birlikte hobi edinen, eşiyle birlikte vakit geçirmek için fırsat oluşturan ve fiziksel temasa önem veren çiftlerin evliliği daha uzun sürüyor" dedi.

Psikolog Baş, ilk yıllarda yaşanan çatışmalardan en az zararla çıkmak, saygıyı ve sevgiyi kaybetmeden sorunları çözmek için çabalamak, sağlıklı evliliğe giden yolu döşeyen taşları oluşturduğunu ifade etti.

Bu dönemde yaşanan sorunları ailelerle ilgili sorunlar, maddi konular, cinsel problemler, rutinleşme, karşıdaki kişiyi kendi isteklerine göre değiştirmeye çalışma ve çatışmalarda yaşanan iletişim hataları olarak gruplayan Hande Nacar Baş, yaşanan problemlerin en aza indirilmesi için çiftlerin biz olma bilincine sahip olması gerektiğini vurguladı.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2021, 11:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1