GENİZ ETİ AMELİYATI GEÇİREN ÇOCUKLAR BİR GÜNDE NORMAL YAŞAMLARINA DÖNEBİLİYOR

Tıp dilinde adenoid hipertrofisi yerine bilinen geniz eti hastalığının çocukluk dönemi hastalıklarından bir tanesi bulunduğunu kail Yalçınozan, geniz eti dokusunun, genzin arka-üst duvarında kurulu bir lenfoid nesiç kitlesi bulunduğunu ve bu dokunun muafiyet sistemi hafızasının ge

GENİZ ETİ AMELİYATI GEÇİREN ÇOCUKLAR BİR GÜNDE NORMAL YAŞAMLARINA DÖNEBİLİYOR

Geniz eti sorunun çoğu kez evlatların ev ortamından çıkıp çocuk yuvası kabilinden toplumsal ortamlara girmiş olduğu zamanlarda icmal vermeye başladığını kail Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Kulak Burun Boğaz ve Boyun Cerrahisi Anabilim Dalı Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Eda Tuna, fevk teneffüs yollarının dem kabul etme sırasında daima kendisine mikroorganizmalarla dek şeklinde bulunduğunu ve başta yuvaya revan evlatların daima kendisine birbirlerine bulaştırmaları kararı geniz eti büyümesinin sıklığının çocuk yuvası çağında arttığını belirtti.

Yrd. Doç. Dr. Eda Tuna Yalçınozan şu şekilde bitmeme etti: “Mikroorganizmaların tekrarlayan temaslarına sunulan kalma, alerji ve ana babanın sigara içmesi kabilinden nedenlerden çevre bu lenfoid oluşumlar büyüyüp hipertrofik bir duruma gelebilmektedir. Adenoid evlatların neşvünema ve gelişmesinde tesiri bulunan bir esenlik sorunudur. Geniz eti dolayısıyla yaşanmış bulunan bu mesail çocuklarda içki kaydetme organı tıkanıklığı ve buna ilişkin dudak solunumu, fevk teneffüs yolu dayanım sendromu, horlama, tıkayıcı hab apnesi, özen dağınıklığı ve buna ilişkin öğüt başarısında azalma, anlaşmazlık ve asabiyet, şeb uyurken çiş kaçırma, yutma ve görüşme bozuklukları, haz ve içki almada azalma, sinüzit, itidalli kulakta hazır para toplanması, itidalli kulak iltihabı, işitmede azalma, dudak kokusu, bademcik iltihabı, farenjit, ahenk teli iltihabı, akciğer iltihabı, düzgün olmayan beniz ve diş gelişimi, neşvünema ve evolüsyon geriliği, pulmoner hipertansiyon, üzüntü pulmonale, kabilinden nice esenlik rahatsızlığına defa açabilmektedir. Hatta bu nedenlerden çevre başta kesif enfeksiyon geçiren, daima bir içki kaydetme organı tıkanıklığı, horlama ve ağzı açıkça uyuma kabilinden sorunları bulunan çocuklarda, aileler uyanık olmalıdır. Geniz eti problemininin çocuklarında da olabildiği ihtimalini delik uğrunda bulundurup bir kulak içki kaydetme organı geçit rahatsızlıkları hekimine başvurmalıdırlar.”

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2021, 12:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1