GÖZ ALTI HALKALARINIZDAN IŞIK DOLGUSU İLE KURTULUN

GÖZ ALTI HALKALARINIZDAN IŞIK DOLGUSU İLE KURTULUN

Göz altındaki koyu halkalar için bazen kremler ve kapatıcılar dahi yetersiz kalabilir. Çoğunlukla genetik olan göz altı halkalarını yok etmek amacıyla uygulanan göz altı ışık dolgusu aradığınız kesin çözüm olabilir.  Göz altı ışık dolgusu hakkında daha fazla bilgi ve uzman doktorumuz Dr. Mustafa Karataş'tan randevu almak için www.drmustafakaratas.com sitemize göz atabilirsiniz.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Göz altı ışık dolgusu uygulanırken göz altında ve yüzde makyaj bulunmaması gerekir. Dolguları yerleştirmeden önce doktor, enfeksiyonu önlemek adına bölgeyi alkol kullanarak temizler. Daha sonra göz altlarına dolgu maddesini enjekte eder ve dolgu maddesini yaymak için kanül kullanılır. Bazı durumlarda kanül yerine iğne tercih edilir. İğne kullanımı morarma riskini azaltır. Dolgu maddesi enjekte edildikten sonra el ile uygulanan masaj aracılığıyla dolgu maddesi yayılır. Göz altı ışık dolgu maddelerini aşamalar halinde uygulamak cildi travmatize etmemek adına önemlidir.

Prosedür yaklaşık 15 dakika sürer. Şişliği ve morluğu azaltmak için işlem sonrasında bölgeye buz torbası uygulanır. Günün geri kalanında göz altı bölgesi ile minimum temas sağlamak enfeksiyon riskini azaltmaya yardımcı olur. Aynı sebeple göz altı ışık dolgusu uygulamasından sonra birkaç gün itibari ile makyaj yapılmamalıdır.

Göz Altı Işık Dolgu Maddesi

Göz altı ışık dolgusunda hyaluronik asit kullanılır. Hyaluronik asit zararsızdır. Yaygın biçimde dolgu maddesi olarak kullanılan hyaluronik asit, yumuşak cilde karışır. Diğer dolgu maddelerinin sürekli göz kırpmaları sonrasında kümelenme riski yüksektir.  Hyaluronik asit dolgu maddesi,  kalsiyum bazlı beyaz renkli dolgu maddelerinin aksine şeffaftır.

Göz Altı Işık Dolgusu Ağrılı Mıdır?

Gözün etrafına yapılan enjeksiyon uygulamalarının yanı sıra göz altı ışık dolgusu nispeten hızlı ve ağrısızdır. İşlem sırasında oluşabilecek rahatsızlıkları en aza indirgemek için uygulamadan 30 dakika önce bölgeye uyuşturma kremleri uygulanır.

Göz Altı Işık Dolgusu İçin Kimler Uygun Adaydır?

Gözlerin altındaki koyu halkalar, birkaç nedenden dolayı olabilir. Bilmeniz gereken en önemli şey eğer koyu göz halkaları pigment veya vasküler sorunlardan kaynaklanıyorsa, dolgu maddesi koyuluğu gidermek için yardımcı olmayacaktır. Ancak, koyu göz halkaları yarım çember halinde göz altında yer alıyor ise ışık dolgusu en ideal uygulama olabilir. Yaşla birlikte, yüzdeki yağ azaldıkça göz altı alanı yanaktan ayrılarak daha oyuk bir görüntüye sahip olur. Bu aynı zamanda bazı gençlerde genetik ve yüzün doğal şekli nedeniyle ortaya çıkar. Göz altı bölgesi ile üst yanak arasında yumuşak bir geçiş oluşturmak için göz altı ışık dolgusu kullanılabilir.

Göz Altı Işık Dolgusu Riskleri

Göz altları, cilt yapısı itibari ile tedavi edilmesi en zor alanlardan biridir. Dolgu cilde çok yüzeysel olarak enjekte edilirse cilde mavi bir görünüm verebilir fakat bu görünüm dolgu maddelerini çözecek enzimlerin kullanımı ile giderilebilir. Bunun yanı sıra uzman doktorlar tarafından uygulanan göz altı ışık dolgusu oldukça güvenli bir uygulamadır.

Göz Altı Işık Dolgusu Yan Etkiler

Göz altı ışık dolgusunun belirgin ve kalıcı bir yan etkisi yoktur. Uygulama sonrasında göz altı bölgesinde şişlik ve morarma görülebilir. Bunun sebebi göz altı bölgesinin morarmaya meyilli olmasıdır. Şişlik genellikle uygulamadan birkaç gün sonra azalır ve daha sonrasında ise kaybolur. Morluklar bir ile iki hafta arasında tamamen yok olur. Balık yağı takviyeleri ve aspirin gibi kan inceltici maddelerin tedaviden en az bir hafta öncesinde kullanılmaması önemlidir. Sürekli kullandığınız ilaçlar var ise doktorunuza danışınız.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul