HAMBURG'DA İLK COVİD-19 AŞISI 84 YAŞINDAKİ KADINA YAPILDI

Almanya'nın Hamburg kentinde korona virüse karşı ilk aşı bugün 84 yaşındaki bir kadına yapıldı.

HAMBURG'DA İLK COVİD-19 AŞISI 84 YAŞINDAKİ KADINA YAPILDI

Avrupa İlaç Ajansı'nın (EMA) 21 Aralık'ta BioNTech ve Pfizer'ın geliştirdiği Covid-19 aşısının Avrupa Birliği (AB) ülkelerinde kullanımına onay vermesinin ardından aşılama kampanyaları bugün başladı.

Dün Almanya genelinde ilk Covid-19 aşısı Saksonya-Anhalt eyaletine bağlı Halberstadt kentindeki Kruger yaşlılar evinde yaşayan 101 yaşındaki Edith Kwoizalla'ya yapılmıştı. Bugün resmi aşılama kampanyasının başladığı ülkede Hamburg'daki ilk aşı Hospital zum Heiligen Geist Hasta ve Yaşlı Bakımevi'nde 84 yaşındaki Karin Sievers'e yapıldı. İlk aşıyı vurulan Siemers, "Bu benim için de çok özel bir gündü" dedi.

Aşının yapıldığı bakımevinde Hamburg Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Peter Tschentscher ile Hamburg Sağlık Senatörü Dr. Melanie Leonhard da hazır bulundu. Dr. Tschentscher yaptığı açıklamada, korona virüsle etkin mücadelede aşının dönüm noktası olacağını belirterek, "Koronaya karşı korunup salgını atlatabileceğiz. Aşı dün geldi çok dikkatli kullanmamız lazım. Doktor muayenehanelerinde aşı vurulmayacak. Özel eğitimli kişiler aşı vurabilecek" dedi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2020, 17:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1