HAVUÇ ADET SÖKTÜRÜR MÜ? HAVUÇ ADET SÖKTÜRÜCÜ OLARAK NASIL KULLANILIR?

Havuç, insan sağlığına birçok yararı olan önemli bir sebzedir. Havuç, sebzeler içinde yüksek beta karoten kaynağı olmasıyla bilinen bir sebzedir. İnsan vücuduna girdiğinde yüksek miktarda A vitaminine dönüştüğü bilinen bu önemli antioksidan, insan bedeninde en çok göz sağ

HAVUÇ ADET SÖKTÜRÜR MÜ? HAVUÇ ADET SÖKTÜRÜCÜ OLARAK NASIL KULLANILIR?

Havuç, sebzeler içinde insan sağlığına olumlu katkıları olan önemli bir sebze olarak bilinir. Havucun insan sağlığına olan en önemli katkısı, göz sağlığına olan olumlu etkisidir. İçeriğinde bol miktarda bulunan beta karoten, vücuda alındığında A vitaminine dönüşmektedir. A vitaminin eksikliği, görme bozukluklarına yol açabilmektedir. Bu nedenle de havuç, göz sağlığına çok iyi gelmektedir. Ayrıca havucun içinde bulunan C vitamini de bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde oldukça etkilidir. Bunlara ek olarak havucun insan sağlığına yararlarından bazıları şunlardır:

Kan şekeri düzeyini dengelemeye yardımcı olur.Metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olur.Çeşitli kanser türlerine karşı koruyucu etkisi vardır.Beynimizin fonksiyonlarını güçlendirmeye yardımcı etkisi vardır.Çeşitli cilt hastalıklarına karşı koruyucu etkisi vardır.Kolesterol düzeyinin düşürülmesine yardımcı olur.

GECİKEN ADET KANAMASI İÇİN NE YAPILIR?

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2021, 09:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1