İSHALKEN NE YENMELİ VE NE YENMEMELİ? İSHAL OLAN KİŞİ NE YEMELİ?

Basit bir bağırsak hareketi problemi olarak görünse de gerek sık sık tuvalete çıkma ihtiyacı hissettirmesi gerekse şiddetli karın ağrılarını ve yüksek ateşi beraberinde getirmesiyle ishal, günlük yaşamı ciddi oranda etkileyen rahatsızlıkların başında geliyor. Her yaştan in

İSHALKEN NE YENMELİ VE NE YENMEMELİ? İSHAL OLAN KİŞİ NE YEMELİ?

Basit bir bağırsak hareketi problemi olarak görünse de gerek sık sık tuvalete çıkma ihtiyacı hissettirmesi gerekse şiddetli karın ağrılarını ve yüksek ateşi beraberinde getirmesiyle ishal, günlük yaşamı ciddi oranda etkileyen rahatsızlıkların başında geliyor. Her yaştan insanın başına gelebilen ishalin tedavisinde yeme içme değişikliğinin ne kadar önemli olduğu biliniyor. İshalken yenmesi gereken şeyler kadar ishalken yenmemesi gereken şeyleri bilmek de oldukça önemli. Peki, İshali ne durdurur? İshalken ne yemeli ve ne yememeli?

Gün içerisinde sık sık tuvalete gitme ihtiyacı hissetme ve dışkının sıvı hatta sulu olması durumuna ishal denir. Sindirim sisteminin son halkası olan kalın bağırsaklardaki sıvı emiliminin yeterli oranda yapılamaması dışkının sulu kalmasına, dolayısıyla ishale neden olur. Vücudun çok fazla su kaybetmesine neden olması ishalin tedavisinin merak edilmesine neden oluyor. İshal tedavisinin en önemli noktalarını sizler için derledik.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2021, 11:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1