KOÇ ÜNİVERSİTESİ VE İŞ BANKASI'NIN KURDUĞU MERKEZ, ENFEKSİYON HASTALIKLARIYLA MÜCADELE EDİYOR

Koç Üniversitesi İş Bankası Enfeksiyon Hastalıkları Uygulama ve Araştırma Merkezi Direktörü Prof. Dr. Önder Ergönül: 'Türkiye'de bu ölçekte ilk ve tek olan merkezimizde yürütülen çalışmalar Kovid-19 pandemisiyle sınırlı değil. Ülkemizde problem olan tüberküloz

KOÇ ÜNİVERSİTESİ VE İŞ BANKASI'NIN KURDUĞU MERKEZ, ENFEKSİYON HASTALIKLARIYLA MÜCADELE EDİYOR

Koç Üniversitesi ve Türkiye İş Bankası'nın, toplum sağlığı alanında bilimsel ve akademik faaliyetlere katkıda bulunmak amacıyla kurduğu Koç Üniversitesi İş Bankası Enfeksiyon Hastalıkları Uygulama ve Araştırma Merkezi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yanı sıra Türkiye ve dünyadaki enfeksiyon hastalıklarına yönelik çalışmalar gerçekleştiriyor.

EŞGÜDÜMLÜ ÇALIŞMALAR YÜRÜTÜLÜYOR

Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi bünyesinde faaliyet gösteren merkezde, enfeksiyon hastalıklarıyla ilgili ileri düzeyde araştırma yapılması, hastalıkların tanı ve tedavileri ile korunma yollarının geliştirilmesinde çözüm önerileri getirilmesi, enfeksiyon kontrolü, araştırmacı ve eğitimci insan kaynağının nicelik ve nitelik yönünden zenginleştirilmesi hedefleniyor. Üniversitenin tıp, mühendislik, fen, iktisadi ve idari bilimler ve insani bilimler fakülteleri ile merkez arasında eşgüdümlü çalışmalar da yürütülüyor.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2020, 15:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1