KORONAVİRÜSE KARŞI GRİP VE ZATÜRRE AŞISINI ÖNERİSİ

Gaziantep Özel Hatem Hastanesi Dahiliye Uzmanı Doktor Ömer Aydın Yıldırım, riskli grupta olan vatandaşların korona virüse karşı grip ve zatürre aşısı yaptırmaları önerisinde bulundu.

KORONAVİRÜSE KARŞI GRİP VE ZATÜRRE AŞISINI ÖNERİSİ

Uzman Doktor kış aylarının yaklaşmasının ardından riskli grupta olan vatandaşlara korona virüse karşı koruyucu özellikleri olan grip ve zatürre aşısını önerdi.

Grip ve zatürre aşılarının koruyucu özelliklerinden dolayı korona virüs hastalarının ve riskli grupta olan vatandaşların yapmasını öneren Dahiliye Uzmanı Doktor Ömer Aydın Yıldırım, “ Korona virüs hastalarında grip ve zatürre aşılarını koruyucu maksatlı yapılmasını öneriyoruz. Buradaki amaç, korona virüsten korumak değil. Mevsimsel grip enfeksiyonlarının sebep olduğu veya pnömokok dediğimiz zatürre mikrobunun sebep olduğu zatürre hastalığından korumak, aynı zamanda korona virüse bağlı olarak gelişen zatürre ile karışmasını engellemektir. Korona virüsün kendisi de zatürre yaptığı için kullanacağımız aşı ile hastalardaki şüpheyi ortadan kaldırarak, tedaviyi netleştirmek ve olası birlikte oluşabilecek enfeksiyonları önlemek amacımızdır'' ifadelerini kullandı.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2020, 11:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul