KOVİD-19 AŞI UYGULAMASI KAYITLARI 'AŞILA' MOBİL UYGULAMASI ÜSTÜNDEN YAPILACAK

Sağlık Bakanlığı, aşı takibini kolaylaştırmak düşüncesince mobil telefonlara indirilerek kullanılabilecek "aşıla" uygulamasını geliştirdi.

KOVİD-19 AŞI UYGULAMASI KAYITLARI 'AŞILA' MOBİL UYGULAMASI ÜSTÜNDEN YAPILACAK
Ankara


KORONAVİRÜS HABERLERİ

A'DAN Z'YE KOVİD-19 REHBERİ: Koronavirüsle ait aradığınız topu topu cevaplarKORONAVİRÜSE NASIL YAKALANIYORUZ: Bulaşma riskini fazla ortamlarRAKAMLARLA: Ülke yurt koronavirüs istatistikleriSAĞLIK BAKANLIĞI VERİLERİ: Türkiye günce ve umumi koronavirüs tablosu

Yeni kimse koronavirüs (Kovid-19) aşı kayıtları, Sağlık Bakanlığının geliştirdiği "aşıla" mobil uygulaması üstünden yapılacak.

Aşı takip edeni düşüncesince tenzil işleminin yapılması müstelzim uygulama, Sağlık Bakanlığınca aşı takibini kolaylaştırmak düşüncesince geliştirildi.

Mobil telefonlara indirilerek kullanılabilecek "aşıla" uygulaması ile Kovid-19 aşı kayıtları yapılacak. Bu kapsamda, aşıdan ilk kesinlikle "aşıla" üstünden aşı uygunluğu arama edilecek, dördül kodu okutularak kaydı yapılmasından sonradan aşı yapılacak. evvel pırtı sonradan aşı yapılacak.

Aşıla uygulaması ile ait topu topu bilgilere, dokümanlara, duyurulara ve görgü bilimi bilimi videolarına "https://asila.saglik.gov.tr" adresinden erişilebilecek.

Aşıla mobil uygulaması "https://mobilmarket.saglik.gov.tr" adresi üstünden İOS, Android ve Huawei telefonları düşüncesince indirilebilecek.

Uygulama yüklenirken, haşiv ve yararlanma ayarlarına uyanıklık edilecek. İndirdikten sonradan kullanabilmek düşüncesince kesinlikle tamlanan ayarlar yapılacak.

Sağlık Bakanlığının geliştirdiği uygulama ile hekimler ve afiyet personeli, havadan ve aceleci birlikte biçimde vatandaşların döllenme periyodunu izlem edebilecek.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2021, 11:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1