KURU NANE ÇAYI FAYDALARI NELERDİR? KURU NANE ÇAYI NASIL YAPILIR, DEMLENİR?

Ballıbabagiller familyasına ait olan nane en sık kullanılan bitkilerden biridir. Anavatanı Akdeniz sahilleri olarak bilinen nane, aromatik ve tıbbi bir bitki olarak görülür. A, B, B2, B6 ve C vitaminleri bakımından olan nane çay olarak tüketilmektedir. Peki, kuru nane çayı faydaları

KURU NANE ÇAYI FAYDALARI NELERDİR? KURU NANE ÇAYI NASIL YAPILIR, DEMLENİR?

Uzun yıllardır pek çok hastalığın tedavisinde kullanılan nane, faydalarından yararlanmak için çay olarak da tüketilmektedir. Özellikle soğuk kış aylarının şifa depolarından sayılan kuru nane çayı, uyku bozukluğundan strese, soğuk algınlığından enfeksiyon hastalıklarına kadar geniş ölçüde fayda sağlamaktadır.

KURU NANE ÇAYI FAYDALARI

Evlerimizde bulunan ve sık kullanılan baharatlardan biri olan kuru nane çay olarak da tüketildiğinde oldukça faydaya sahiptir. Rahatlatıcı bir etkisi bulunan kuru nane çayı mide rahatsızlıklarına da iyi gelmektedir. Vücut direncini yükselten etkiye sahiptir ve grip, nezle gibi soğuk algınlığı rahatsızlıklarına da şifa olur. Sindirim problemlerinde de etkisi bulunan nane çayının cilt sağlığına da faydaları bulunur.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2021, 09:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1