Liposuction Nedir Ve Liposuction Fiyatları Nelerdir?

Liposuction Nedir Ve Liposuction Fiyatları Nelerdir?

Vücut şekillendirme ya da fazla yağları alma için ilk olarak Fransız cerrah Charles Dujarier tarafından gerçekleştirilen liposuction bugün plastik cerrahide kullanılan bir tür yağ alma operasyonudur. Liposuction Nedir Ve Liposuction Fiyatları Nelerdir?  Liposuction ya da Lipo genellikle plastik cerrahi tarafından kullanılan yağ alma prosedürüdür.  İşlem lokal anestezi ya da genel ve bölgesel anestezi altında yapılmaktadır.

Yağ Geri Döner

Yağı emmek için kanül ile birlikte negatif basınç kullanılır, emilen yağ hücreleri kalıcı olarak yok olurken bir kaç ay sonunda tedavi öncesi ile aynı seviyeye döner. Liposuction zararları konusunda bilinen geriye dönen yağlardır, yağlar vücudun karın bölgesinde toplanır iç organlardaki ya ise organları çevreleyen yağ bazında artar ve bu durumda diyabet felç ya da kalp krizi gibi hastalıklar ortaya çıkar.

İki Farklı Kullanım

Kozmetik ve rekonstrüktif olmak üzere Liposuction için iki farklı kullanım vardır. Rekonstrüktif kullanımlar kronik tip bir durumda lenfödemde bulunan fazla yağı ve lipomları çıkarmak için lipidium tedavisini içerir. Kozmetik liposuction vücudun görünüm ve kontörünü estetik olarak iyileştirmek için kullanılan operasyondur.

Liposuction Teknikleri

Faydası çok az uzun vadeli etki ile kısa vadeli bir yapıya sahip gibi görünmektir. Birkaç ay sonrasında ya vücuda geri döner ve yeniden dağılır, liposuction yaptıranlar için insülin direnci ile obezite gibi metabolik bozukluklara yardımcı olan bir yöntem değildir. Teknikleri enjekte edilen suyu miktarına ve kanülün çalıştığı mekanizmaya göre farklıdır. Genel olarak ya içi boş bir tüp olan kanül ya da bir emme cihazı olan aspiratör ile alınır. Liposuction ameliyat mı? konusunda verilmesi gereken bu işlemin bir ameliyat tekniği olduğudur.

Liposuction Türleri

Birden fazla liposuction türü vardır, cerrahlar genellikle tek seansta farklı tekniklerden iki ya da daha fazlasını kullanır. Yağ alma operasyonlarında 3 farklı yöntem kullanılır. Bu yöntemlerden ilki ve en fazla kullanılan ıslak teknik yani Tümesan Teknik olarak adlandırılan klasik yöntemdir. Diğerleri ise ultrasonic vazer Liposuction ile lazer Liposuctiondır. Islak Teknik yönteminde yağın alınacağı bölgede bulunan yağ hücrelerini sıvı doldurularak şişirilir sıvı içerisinde kanamayı durduran adrenalin ve ağrı kesici özelliğe sahip olan lidocain gibi maddeler yer alır.

Fazla Yağın Emilimi

Hücrelerin sıvı ile şişirme işleminin tamamlanmasının ardından deri üzerine atılan kesirlerden derinin altına 2 ile 6 mm çapında ince borular ile girilir ve bu yağ hücrelerini ulaşılır. Boruların bağlı olduğu vakum cihazı vücut üzerinde hareket ettirilir liposuction yararları açısından değerlendirildiğinde vücutta istenmeyen fazla yağ hücreleri emilir. Ultrasonik liposuction yönteminde ise küçük borucuklar ile yağ alınacak bölgeye ulaşılır ve burada ultrasonik titreşimler uygulanarak yağ hücrelerinin yumuşaması sağlanır.  Yumuşağın yaz hücrelerinden eminim kolaylıkla gerçekleştirilir yumuşatma işleminin sonrasında klasik uygulama ile liposuction işlemi tamamlanır.

Liposuction Fiyatları

Liposuction ile 2 ya da 3 mm’lik fiber kanüller ile yağ hücrelerine lazer ışınları gönderilir bir hücrelerin katıdan sıvı hale geçmesi sağlanır. Milimetrik açılan kesirlerden deri altına iletilen ince kanüller ile emilim işlemi gerçekleştirilir. Liposuction fiyatları belirlenmesinde birçok unsur vardır. Vücuttan alınacak yağ bölgelerinin sayısı, alınacak yağ miktarı, operasyonun süresi, operasyonun yapılacağı hastaneye ya da klinik veya doktor tercihi gibi birçok detay fiyatın belirlenmesinde etkilidir. Liposuction fiyatlarında illere göre de farklılıklar yaşanır ancak net ve güncel fiyat hastane ya da klinik doktorunun yağ miktarı analizinin ardından verilebilir. Liposuction fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için https://eniyi-haber.com/en-iyi-liposuction-merkezleri-ve-liposuction-fiyatlari/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1