NARIN FAYDALARI NELERDİR? NAR NE İŞE YARAR, NEYE İYİ GELİR?

Sonbahar mevsiminde en çok tüketilen meyvelerden biri nardır. Dünya üzerinde insan vücuduna en çok olumlu etki sağlayan meyve olarak bilinir. Farklı kullanım alanları bulunan nar, özellikle grip ve nezle mevsimlerinde nar suyu olarak tüketilir. Narın faydaları: Nar ne işe yarar, nas

NARIN FAYDALARI NELERDİR? NAR NE İŞE YARAR, NEYE İYİ GELİR?

Nar, içeriğindeki bileşenler sayesinde sonbahar mevsiminde hastalıklardan korunmak için doğal bir ilaçtır. Mineral ve lif deposu olan nar kırmızı rengi ve inci yapısı ile dış görünüşüyle de ön plana çıkar. Nar yüksek antioksidan bileşenlerinin yanı sıra anti-viral özelliğe de sahiptir.Nar aynı zamanda folik asit içerir ve E, C ve A vitaminlerini taşır. Peki nar nasıl tüketilmeli, faydaları ve yan etkileri nelerdir? İşte bu soruların tüm detaylarını sizler için hazırladık.

NAR NE İŞE YARAR?

Nar tüketimi kişilerde mide sorunlarına, menopoz dönemindeki ağrı ve bunalmalara, hemoroide, yüksek kan basıncına iyi gelir. Nar aynı zamanda bağışıklık sistemini zararlı durumlara karşı uyarır ve vücuttaki iltihapların sökülmesine yardımcı olur. Kolesterol dostu da olan nar gribal enfeksiyonlar için de antioksidan özelliğiyle koruma sağlar.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2021, 14:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1