OMEGA 3 FAYDALARI: OMEGE 3 NEDİR, NELERDE VAR?

Omega 3 her yaştan insanın ihtiyaç duyduğu çok önemli bir yağ asididir. Özellikle çocukların gelişimi için oldukça önemlidir. En çok tüketilen besin takviyesi olan Omega 3 hakkında merak edilen pek çok soru bulunur. Omega 3’ün faydalarını ve merak edilen soruların yanıtlar

OMEGA 3 FAYDALARI: OMEGE 3 NEDİR, NELERDE VAR?

Omega 3 yağ asidini insan vücudu üretemez ve dışarıdan besinler ya da takviyeler yoluyla alması gerekir. Omega 3 en çok balık grubunda yer bulunur. Doğal yollarla Omega 3 almak isteyen kişilere haftada 2 defa yağlı balık yemesi önerilir. Omega 3 başta beyin sağlığı olmak üzere pek çok vücut işlevinin iyileştirilmesinde görev almaktadır. Ayrıca ruhsal rahatsızlıklar için de iyi gelmektedir.

OMEGA 3 NEDİR?

Omega 3 ( alfa linoleik asit ) herkes için çok faydalı olan bir doymamış yağ asididir. Omega 3 insan vücudunda üretilemez, bu sebeple dışarıdan alınması gereken bir yağ asididir. Omega 3, bademde, fındıkta, keten tohumunda, somon balığında bulunur. Omega 3, buralardan alınmazsa eğer kapsül olarak da alınabilmektedir. Omega 3 ihtiyacı anne karnında başlar ve yaşlılık dönemi de dahil her evrede bu ihtiyaç görülmektedir.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2021, 10:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1