ONLAR VİRÜS İLE MÜCADELENİN DUYMAYAN KULAKLARI, KONUŞAMAYAN AĞIZLARI

Covid-19 ile mücadelede en ön saflarda yer alan, virüsün iz sürücüleri filyasyon ekipleri, işitme engelliler için işaret dili öğrendi. Türkiye'de ilk kez bu şekilde hizmet veren ekip, iletişim kurmakta güçlük çeken hastalarla işaret dili ile kolayca iletişim kurabiliyor.

ONLAR VİRÜS İLE MÜCADELENİN DUYMAYAN KULAKLARI, KONUŞAMAYAN AĞIZLARI

Sağlık Bakanlığı, Covid-19 ile mücadele kapsamında her kesime yardımcı olmaya devam ediyor. Bu süreçte iletişime geçmekte zorlanan işitme engelliler de unutulmadı.

İşitme engelliler ile daha kolay iletişim kurarak onlara yardımcı olmak için filyasyon ekipleri işaret dili eğitimi alıyor. Bu kapsamda Gölbaşı İlçe Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı filyasyon ekipleri de işaret dili öğrenerek hastalara hizmet vermeye başlayan ilk ekip oldu.

Gölbaşı Halk Eğitim Merkezi ile işbirliği içerisinde yürütülen eğitimler kapsamında İlçe Sağlık Müdürlüğü personelinin birçoğu işaret dili öğrendi. Gölbaşı İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ülgen Güllü her alanda hastalara hizmet verebilmek için çalıştıklarını ve bu kapsamda kendilerine destek olan gönüllü eğitimcilere çok teşekkür ettiğini söyledi. İşaret dili eğitimi alan Diş Doktoru Dilek Şahar da filyasyon çalışması ile gittiği vatandaşlar ile kolayca iletişim kurabiliyor. Aynı zamanda sağlık personeli Eda Erdemir de filyasyon ekibi ile birlikte gece gündüz hizmet veriyor.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2020, 16:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul