PAPATYA ÇAYI FAYDALARI: PAPATYA ÇAYI NASIL YAPILIR, DEMLENİR?

Doğal tedavi yöntemleri arasında en çok kullanılan bitki çaylarından biri olan papatya çayı pek çok fayda sağlar. Uykusuzluk çekenler, cilt sorunları yaşayanlar ve ağrılı adet sorunu olanların tüketmesi önerilen papatya çayı aynı zamanda bağırsak sorunlarına da iyi gelir. P

PAPATYA ÇAYI FAYDALARI: PAPATYA ÇAYI NASIL YAPILIR, DEMLENİR?

Papatya hoş kokusu ve görünüşü ile dikkat çekmesinin yanı sıra kurutulduğu zaman bir şifa deposuna dönüşüyor. Kuruyan papatyaların sıcak su da demlenerek çay olarak tüketilmesi insan vücudu üzerinde olumlu sonuçlara yol açıyor. Kozmetik ürünü olarak da sıklıkla kullanılan papatya çayının tüketimi ve faydaları için yazımızı okuyarak merak edilen tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

PAPATYA ÇAYI NE İŞE YARAR?

Papatya çayının kullanım alanı oldukça geniştir. Sindirim, uykusuzluk, stres, ishal ve gaz şişkinliği tedavisinde tercih edilen papatya çayı aynı zamanda saç ve cilt bakımı için de kullanılır. Papatya çayı suyu evde kolay ve pratik demleme yöntemiyle elde edilir. Elde edilen bu papatya çayı suyu ile cildinize tonik uygulaması yaparken, saçınız için de renk açıcı faydası görebilirsiniz.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2021, 14:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1