SAMSUN'DA KOVİD-19 AŞILARININ ESENLİK ÇALIŞANLARINA EDİLMEK GİBİ HASTANELERE DAĞITIMINA BAŞLAN

Samsun İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç "İlk aşamada 26 bin düze aşımız geldi. Aşılarımız ilk önce keyif çalışanlarımıza yapılacak" dedi.

SAMSUN'DA KOVİD-19 AŞILARININ ESENLİK ÇALIŞANLARINA EDİLMEK GİBİ HASTANELERE DAĞITIMINA BAŞLAN
Samsun

Samsun'a vasıl acemi insan koronavirüs (Kovid-19) aşılarının keyif çalışanlarına edilmek kabil hastanelere dağıtımına başlandı.

İl Sağlık Müdürlüğü uğrunda iklimlendirme sağlayıcı minibüslere yüklenen Kovid-19 aşıları, manşet eşliğinde hastanelere atıf edildi.

İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç, gazetecilere, çağ Sağlık Bakanlığınca gönderilen aşıların hastanelere sevkiyatının başladığını söyledi.

Aşıların sayrılarevi ve eş sağlığı merkezlerine dağıtıldığını tamlayan Oruç, "İlk aşamada 26 bin düze aşımız geldi. Aşılarımız ilk önce keyif çalışanlarımıza yapılacak. Daha sonraları yaşlılar yurdu sakinlerimize ve bundan ahir süreçte Sağlık Bakanlığımızın belirlediği 65 gözyaşı üstü vakayiname hastalıkları bulunan ve gayrı riziko gruplarına gereğince günce güncelleme yapılarak aşılarımız işlenmiş olacak." dedi.

Aşıların mevki ve hususi hastaneler ile eş sağlığı merkezlerinde açılan aşı odalarında gerçekleştirileceğini özetleyen Oruç, şunları kaydetti:

"Hastanelerimiz içerisinde 265 göz mücehhez oldu. Aile sağlığı merkezlerimizde 141 biçim var. Burada da aşılarımızı yapacağız. İnşallah en endamsız müddette sağlıkçılarımızın aşılarını tamamlayıp hâlâ sonraları da vatandaşa yapacağız. Aşının yapılmaktadır olmasının bizi rehavete sürüklememesi lazım. Aşı yapıldıktan sonraları da gene tedbirimizi alacağız. Korumamızı sağlayacağız. Toplumsal namına bağışıklığımız anlaşılan birlikte seviyeye geldikten sonraları inşallah bu illetten vareste olacağız. Aşımızın faydalı olmasını diliyorum."

Oruç, sağlıkçılar düşüncesince aşı termin sisteminin açıldığına ayraç ederek, "Çalışanlarımız elhak öz çalışmış oldukları hastanede olacaklar. Randevularını alarak aceleci halde aşılarını yapacağız. Eczacılarımıza da en andıran hastaneden veya eş sağlığı merkezinden termin alarak ona gereğince aşılarını yapacağız. Hem iş içi hem iş sonrası aşılarımız yapılacak." niteleyerek konuştu.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2021, 16:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1