SARIMSAĞIN FAYDALARI NELERDİR? SARIMSAK YUTMANIN VE YEMENİN İNSAN SAĞLIĞINA FAYDALARI

Yoğun ve ağır kokusu ile tüketiminde çekince yaratsa da doğal antibiyotik olarak bilinen sarımsağın faydaları kişiler tarafından en çok araştırılan konular arasında yer almaktadır. Sarımsak doğal tedavi yöntemlerinin yanı sıra yemeklerin de vazgeçilmez malzemelerinden biridir

SARIMSAĞIN FAYDALARI NELERDİR? SARIMSAK YUTMANIN VE YEMENİN İNSAN SAĞLIĞINA FAYDALARI

Yemeklerin ve sosların vazgeçilmezlerinden olan sarımsak geçmişten günümüze ilaç olarak da pek çok hastalığın tedavisinde kullanılır. Soğangillerden olan sarımsak, doğal ortamda yetişmeyen bir bitkidir. Sarımsakta selenyum ve germenyum oranı yüksek ve saklama ömrü de uzundur. Keskin kokusu ile dışarıda tüketilmesi tercih edilmeyen sarımsak en çok neye iyi gelir? sorusu ve faydaları hakkında merak edilen tüm detayları sizler için derledik.

SARIMSAK NE İŞE YARAR?

Sarımsak Eski Mısır'dan bu yana tedavi yöntemi olarak kullanılır. Sarımsak antioksidan oranı en yüksek bitkilerden biridir ve doğal antibiyotik olarak da bilinir. Bu yüzden bağışıklık sisteminden kansere, kolesterolden tansiyona kadar birçok hastalığın tedavisine fayda sağlar. Sarımsağın zamanda tedavisi bulunmayan alzheimere de iyi geldiği iddia edilir.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2021, 13:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1