SEDEF HASTALARINA SEVİNDİREN HABER

Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi, sedef rahatsızlığı ile savaş fail vatandaşların takibinin yapılması üzere Sedef Hastalığı Polikliniği açtı.

SEDEF HASTALARINA SEVİNDİREN HABER

En kesif tanıdık ten rahatsızlıkları ortada arazi düzlük ve vakayiname seyirli müşterek illet bulunan sedef rahatsızlığı ciltte parafin pullarla ciltli arızalı al lekeler namına kendini gösteriyor. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı bünyesinde, sedef rahatsızlığı ile savaş fail vatandaşların takibinin yapılabilmesi düşüncesince Sedef Hastalığı (Psoriasis) Polikliniği açıldı. Polikliniğin hizmete girmesi nedeniyle Dermatoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Melih Akyol açıklamalarda bulundu.

Bu poliklinik ile hastaların hayat kalitesi artacak

Prof. Dr. Akyol, faaliyete sabık poliklinik ile baş başa hastaların hayat kalitelerinin artacağını belirterek, “Sedef Hastalığı vakayiname müşterek illet bulunduğu düşüncesince şarlatanlığa da bariz müşterek illet grubunu oluşturuyor. Hastalar maatteessüf arada sırada ayrımlı şimdi müşterek insanlardan kullandıkları ilaçlar ve ya uygulamalardan ötürü komplikasyonlarla karşılaşabiliyorlar. Biz polikliniğimizde izleme ettiğiniz hastaların hata bilgilendirmelerden de ırak durmalarına asistan olabileceğimizi düşünüyoruz. Bölümümüzde mevcut 4 tedrisat üyemizin danışmanlığı çerçevesinde bu hastalarımız baş döndürücü şimdi yakından izleme edilebilirler. Bu izleme süreci içinde sedef hastalarının ferah ferah tedavilere ulaşabilmelerini sağlayabileceğimizi ve bunun ötesinde hastaların hayat kalitelerini ehemmiyetli seviyede artırmalarına asistan olabileceğimizi düşünüyoruz” dedi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2021, 14:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1