SİİRT’TE 5 YAŞINDAKİ HASTAYA LAPAROSKOPİK NEFREKTOMİ AMELİYATI YAPILDI

Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi bevliye polikliniğinde 5 yaşındaki hastaya bağlı yöntemle böbrek katılması ameliyatı gerçekleştirildi.

SİİRT’TE 5 YAŞINDAKİ HASTAYA LAPAROSKOPİK NEFREKTOMİ AMELİYATI YAPILDI

Siirt Eğitim ve Araştırma hastanesi bevliye polikliniğine başvuran H.K.'nın şimdi önceleri sol böbrek taşı ameliyatı bulunduğu ve bire müşterek böbrekte sasıma bulunduğu düşüncesince tekrarlayan hacet yolu enfeksiyonları geçirdiği belirlendi.

5 yaşındaki hastaya mestur yöntemle böbrek katılması ameliyatı gerçekleştirildi.

Üroloji uzmanı hekim Fesih Ok, polikliniğe başvuran H.K.'ya meydana getirilen incelemeler kararında böbreğin birinin çalışmadığının belirleme edildiğini ve hastaya laparoskopik nefrektomi ameliyatının yapıldığını söyledi. Op. Dr. Ok, "Siirt'te şimdi evvela kâmil hastalarda yapmış olduğumuz laparoskopik nefrektomi operasyonunu bebek müşterek hastada önceki kat uyguladık. Kapalı yerine meydana getirilen bu operasyonda döl yatağı alanına üç ayrı noktadan antre yapılıp bu düzene hususi adapte edepli aletlerle ameliyat gerçekleştirilmektedir. Bu biçimde meydana getirilen mestur ameliyatlar hastanede yatış süresi ve nezif miktarını ehemmiyetli seviyede azaltmaktadır. Bununla beraberce belirgin operasyonlardaki kabilinden şişman müşterek kesi yapılmadığı düşüncesince kavlıç riskini de azaltıp kozmetik yerine ta hastalara ağırbaşlı müşterek konfor sağlamaktadır" dedi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2021, 16:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1