SON DAKİKA! KORONAVİRÜS SALGINI İLE MÜCADELEDE TARİHİ GÜN

Son dakika haberi: Koronavirüs salgınıyla mücadelede tarihi gün! Türkiye genelinde kitlesel aşılama süreci başladı. Çin'den Türkiye'ye getirilen CoronaVac aşısı, Sağlık Bakanlığına ait özel araçlarla İstanbul'daki hastanelere dağıtılmıştı. Bugün itibariy

SON DAKİKA! KORONAVİRÜS SALGINI İLE MÜCADELEDE TARİHİ GÜN

Çin'den Türkiye'ye getirilen CoronaVac aşısı, Sağlık Bakanlığına ait özel tasarlanmış iklimlendirme özellikli 'Aşı Nakil Aracı' ile İstanbul'da hastanelere dağıtıldı. Araçların depodan çıkarken kornalarına bastıkları ve polisin de eskortluk yaptığı görüldü.

Araç çıkışları havadan da görüntülendi. Ankara'dan İstanbul'a getirilen 'CoronaVac' aşısı İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü'nün Bakırköy'deki ilaç deposunda bekletildi. Aşılar bu sabah saat 05.00 itibariyle, eksi 20 ile artı 20 derece sıcaklığı ayarlanabilen 'aşı nakil araçları' ile İstanbul'daki ilçe sağlık müdürlüklerinin depolarını götürüldü.

Aşılar buradan da hastanelere dağıtıldı. Aşıların İstanbul'daki dağıtımını dakika dakika takip edildi. İstanbul'daki hastanelerde aşılamaların bugün başlaması bekleniyor.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2021, 09:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1