SÜT İSHAL YAPAR MI? İSHALKEN SÜT İÇİLİR Mİ, HAMİLELİKTE TÜKETİMİ NASIL OLMALI?

Süt mineraller ve vitaminler bakımından çok zengin bir besindir. Özellikle insan vücuduna sağladığı etkiler saymakla bitmez. Fakat fazla süt tüketmek bazen insan vücudunda bazı problemlere yol açabilir. Bu problemler ile karşılaşan insanların akıllarında ise süt ile ilgili pek

SÜT İSHAL YAPAR MI? İSHALKEN SÜT İÇİLİR Mİ, HAMİLELİKTE TÜKETİMİ NASIL OLMALI?

İshal bazı durumlarda bağırsaklarda meydana gelen bir sıkıntıdır. Bu tür zamanlarda vücut yiyecek artıklarının içerisindeki suyu ememez ve boşaltım artığı sıvı olabilir. Bu olayın ise pek çok sebebi bulunabilmektedir. Bu olayın sebeplerinden bir tanesi ise fazla süt tüketimi olabilir.

SÜT İSHAL YAPAR MI?

Süt ve süt ürünleri içerisinde oldukça fazla vitamin ve mineral bulunsa da bazı insanlara dokunabiliyor. İçerisinde bulunan laktoz nedeni ile sindirimi güç olabiliyor. Bu yüzden süt tüketimi insanlarda ishale neden olabiliyor. Eğer süt içtikten sonra ishal, gaz ve şişkinlik gibi sıkıntılar hissediyorsanız laktoza intoleransınız olabilir. Laktoz intoleransı ise ishale sebep olabiliyor. Bu nedenle sütü laktozsuz şekilde tüketebilirsiniz.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2021, 16:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1