TÜRK AKADEMİSYENLER GELİŞTİRDİ: YERLİ VE MİLLİ VEGAN KOZMETİK ÜRÜNÜ

İstanbul Teknik Üniversitesi Öğr. Üyesi Dr. Erdem Tezcan ve Prof. Dr. Oya Atıcı’nın aktif bitki özleri kullanarak geliştirdikleri vegan kozmetik ürünler uluslararası patent aldı. İstanbul Teknik Üniversitesi Öğr. Üyesi Dr. Erdem Tezcan ve Prof. Dr. Oya Atıcı'nın buluşu,

TÜRK AKADEMİSYENLER GELİŞTİRDİ: YERLİ VE MİLLİ VEGAN KOZMETİK ÜRÜNÜ

İstanbul Teknik Üniversitesi Öğr. Üyesi Dr. Erdem Tezcan ve Prof. Dr. Oya Atıcı'nın buluşu, anti-aging krem ve saç bakım serumunda hayat buldu. Saç bakım serumu saç dökülmesine karşı etki gösterirken anti-aging krem, göz çevresi, tüm yüz ve boyun bölgesinde kırışıklıklara karşı hepsi bir arada bir ürün olarak kullanılabiliyor.

Dr. Öğr. Üyesi Erdem Tezcan, Prof. Dr. Oya Atıcı ile birlikte en başından doğal ve vegan olmasını istedikleri ve alerji yapmamasını hedefledikleri ürünler hakkında bilgi verdi.


Dr. Öğr. Üyesi Erdem Tezcan

İTÜNOVA'nın desteği ile ulusal ve uluslararası patentler aldıklarını belirten Tezcan, ürünlerin, ulusal ve uluslararası patentli selüloz teknolojisinin yanı sıra bitki özleri içerdiğini ifade ederek; "Ürünlerimizin testleri ulusal ve uluslararası akredite laboratuvarlarda hassas ciltli bireylerde yapılarak dermatolojik olarak onaylandı." dedi.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2021, 14:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1