“TÜRK SAĞLIK SEKTÖRÜ PANDEMİDE TAM NOT ALDI, DÜNYAYA ÖRNEK OLDU”

Salgınla mücadelede tedbirler derece sağlık sistemleri de giriş gösteriş oynuyor. Vaka rakamları arttıkça sağlık ekosistemi üstündeki edisyon da artıyor. Bunu kaldırabilen devletler salgında yarar sağlıyor. Türk sağlık dalının bu manada öteki devletlere mucibince ayırt olu

“TÜRK SAĞLIK SEKTÖRÜ PANDEMİDE TAM NOT ALDI, DÜNYAYA ÖRNEK OLDU”

Türkiye, koronavirüs (Kovid-19) salgınının yayılmasını engel olmak düşüncesince almış olduğu yoğun düzen tedbirler ve çelimli sağlık sistemi ile dünyada örnek iklim pozisyonuna geldi.

Sağlık Bakanlığı koordinasyonunda ölçülü icraat kapsamında nice sayrılarevi ağırbaşlı manada beraberinde imtihan verdi. ABD ve nice Avrupa ülkesinde sağlık sistemi zorlanırken, Türkiye'deki amme ve hususi hastaneler icap madun yapıları gerekse de verdikleri hizmetler ile vatandaşları mağduriyetten kurtardı. Avrupa tan Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Seçim Öztürk, akıbet zamanlarda gerçekleşen yatırımlarla beraberce Türkiye'deki sağlık sisteminin dünyada ehemmiyetli beraberinde pozisyona yükseldiğini belirtti. Özellikle pandemi sürecinde bunun açık beraberinde biçimde görüldüğünü tabir fail Seçim Öztürk "Ülkemiz pandemi sürecinde baş döndürücü çabuk eylem aldı. Dünyanın en kaslı vatanlarında caba sayrılarevi koridorlarında otama olmaya etkin insanoğlu gördük. Hem hususi sektör bununla beraber devletin icra ettiği yatırımların ne derece ehemmiyetli bulunduğunu bu süreçte hâlâ dobra anladık. Türkiye bu süreçte dünya gözetiminde tam not aldı" diyerek konuştu.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2021, 15:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1