Vecihi Hürkuş Filmi izle

25 Mayıs 2018 tarihinde vizyona girecek olan Vecihi Hürkuş Filmi izle adlı film, birçok konuda bir ilki gerçekleştirmektedir.

Vecihi Hürkuş Filmi izle

25 Mayıs 2018 tarihinde vizyona girecek olan Vecihi Hürkuş Filmi izle adlı film, birçok konuda bir ilki gerçekleştirmektedir. Dram ve savaş konulu olup, aynı zamanda Türk tarihinin önemli kahramanlarından olan Vecihi Hürkuş ’un hayatını anlatan bu filmde, gerçek bir kahramanın zorluklarla geçen hayatının, nasıl bir başarı hikâyesine dönüştüğünü izleyeceksiniz.

Türkiye’nin ilk sivil uçağı VECİHİ K-XIV ve ilk eğitim ve spor uçağı VECİHİ K-XV’in üreticisi,  aynı zamanda da ülkenin ilk sivil havayolu şirketi Hürkuş Havayollarının kurucusu olan Vecihi Hürkuş, istiklal madalyasına sahip ödüllü bir savaş pilotudur. Pilotluk mesleğinin yanı sıra, mühendislik te yapan Hürkuş,  Yunan savaş uçağını düşüren ilk askeri pilot olma özelliğini de taşımaktadır. Hayatı sefalet ve güçlükler ile geçmiştir. Bütün bu altın başarılarına rağmen, zaman zaman bürokrasi engeline takılıp, hayal kırıklıkları yaşamıştır. Bu filmde, işte böyle bir kahramanın hayatını izleyeceksiniz. Savaş sahneleri ile süslenen, araya aşk ve dram serpiştirilen, çok genç bir oyuncu kadrosunun yer aldığı filde, heyecanlı aksiyon sahnelerinin günümüz teknolojisi ile sinemaya aktarılmasına şahit olacağız.

Oyuncu kadrosunda yakından tanıdığınız isimler bulunuyor. Sürvivor yarışmasında birinciliği olan, yakışıklı oyuncu Hilmicem İntepe filmde başrol oyuncusu olarak karşımıza çıkıyor. Ünlü manken Gizem Karaca filmde, romantik ve dram sahnelerinde oyunculuğunu konuşturmakta. Vatanım Sensin dizisinden tanıdığımız Miray Daner’in harikalar yarattığı, Bora Akkaş, Zeyno Eracar, Murat Arkın, Bahadır Yenişehirlioğlu gibi sevilen oyuncuların varlığı bile, film daha vizyona girmeden izleyicide heyecan yaratmışa benziyor. Bu filmin, Türk sinemasında çekilen nadir savaş filmlerinden biri olduğunu belirtmemizde fayda var. Film eleştirmenleri ve izleyiciden Tam not alması beklenen bu filmi kaçırmamanızı öneriyoruz.

Yakın zamana kadar, Amerikan Hollywood yapımları olan savaş filmlerini hayranlık ile izleyen, Türk sinemaseverler, %100 Türk yapımı olan Vecihi Hürkuş izle filmi ile savaş filmlerine bakış açısını değiştirecektir. Sadece beyazperde de değil, Televizyon dizilerinde de bu tarz yapımları sıkça izlemeye başladık. Bu da, Türk izleyicilerin film anlayışının değiştiğinin bir göstergesisidir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

seo uzmanı