alexa

CHP 15 Temmuz’un yıl dönümünde anıta çelenk sundu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas İl Başkanlığı 15 Temmuz darbe girişiminin 1’inci yıl dönümü dolayısıyla Atatürk Anıtı’na 249 şehit anısına çelenk sundu.Fetullalahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz’da gerçekleştirdiği darbe...

CHP 15 Temmuz’un yıl dönümünde anıta çelenk sundu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas İl Başkanlığı 15 Temmuz darbe girişiminin 1’inci yıl dönümü dolayısıyla Atatürk Anıtı’na 249 şehit anısına çelenk sundu.

Fetullalahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz’da gerçekleştirdiği darbe girişimin yıl dönümü dolayısıyla CHP Sivas İl Başkanlığı Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na 249 şehit anısına çelenk sundu. Darbe girişiminde şehit olanlar için saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı okuyan partililer adına konuşan İl Başkanı Ulaş Karasu,"Geçen yıl bugün yıllardır devlet kadrolarının teslim edildiği FETÖ terör örgütüne mensup kişiler ne yazık ki bir darbe girişiminde bulundular. Bu darbe girişimi halkımızın ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin darbeyi desteklemeyen subaylarının mücadelesi ile etkisiz hale getirilmiştir. Bu darbe girişimi yıllarca bizim çocuklar denilerek devlet kadrolarına yerleştirilmiş bir cemaat tarafından yapılmıştır. Üzerinden bir yıl geçmesine rağmen yıllarca bu cemaat ile kol kola yürüyen siyasilerin üzerine gidilmemiş sadece alt kadrolar ile mücadele edilerek siyasi ayağı gizlenmeye çalışılmıştır." dedi.

Devlette liyakat sistemin egemen olması gerektiğini ifade eden Karasu şunları söyledi.

"Bu olayları yaşayınca laik Cumhuriyet’in, Mustafa Kemal Atatürk’ün ve demokrasinin değerini daha iyi anlıyoruz. Devlet cemaatlere, tarikatlara teslim edilmeyecek kadar kutsaldır. Bu yaşadığımız olaydan ders çıkarmak zorundayız. Demokrasimizi güçlendirmek adalet sistemimizi tarafsız bir hale getirmek hepimizin görevidir. Bir arada yaşamamızın bir ve beraber olabilmenin en önemli unsuru laik Cumhuriyet’imizdir. 15 Temmuz darbe girişimini bir kez daha lanetliyor. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. 80 milyonun birliği ve beraberliğini bozmaya kimsenin gücü yetmeyecek."
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

seo uzmanı