Sokak Hayvanları Toplatılsın! Dikkat ironi içerir!

Sevgili okurlarım, Uzun zamandır yoğunluk sebebi ile yazı yazamadım. Son günlerde sosyal medyada sokak hayvanları ile alakalı hararetli yazılar okumaktayım. 

Bu yazıların bir çoğunda ise sokak hayvanlarının toplatılıp itlaf edilmesi,barınaklara istif edilmesi, rehabilite edilmesi sokaklara geri bırakılmaması gibi bir çok istek var.

Evet bence de bu sokak hayvanları toplatılıp rehabilite edilsin,eğitim verilsin eğitimi geçenler aramıza bırakılsın. Yaşam kalitemizi bozuyorlar. Onlar yüzünden keyifle bir yere gidemiyoruz moralimiz bozuluyor, şimdi hep beraber bu hayvanların yaptıklarına bakalım.

1. Aşağıdaki fotoğrafta Sokak Hayvanları heryeri kirletmişler, çöpleri etrafa atmışlar böyle hayvanları toplasınlar!


2. Aşağıdaki fotoğrafraflarda Piknik Hayvanları çöpleri etrafa atmışlar, çevreye zarar vermişler. Bu hayvanları toplasınlar mümkünse salmasınlar.

Piknik Hayvanları


3. Aşağıdaki fotoğrafta Orman Hayvanları güzelim ormanı çöp yığını haline getirmişler. Orman hayvanlarını toplasınlar.

4. Aşağıdaki fotoğraflarda Otoyol Hayvanları otoyol ve otoyol kenarlarını çöplüğe çevirmişler. Bu hayvalar yollardan toplatılsın.

5. Aşağıdaki fotoğraflarda Deniz Hayvanları denizi kirletmişler denizde bu hayvanların pisliklerini karaya atmış. Bu denizi kirleten hayvanlar toplatılsın.

Yukarıdaki fotoğraflarda gördüğünüz gibi bir çok insan kılığındaki hayvan hakkında örnek verdim. Bu konu uzar gider ama uzatmayacağım, yetkililere sesleniyoruz. Lütfen bu insan kılığındaki hayvanları toplayıp rehabilite edin, halkın arasına gelebilecek durumda olanları sokağa tekrar salın adam olmayacakları da artık ne yaparsanız bilemeyiz. Bizler sokaklarda evlerde beslediğimiz gerçek sokak hayvanları kedile,köpek vs ile gayet mutlu bir şekilde yaşıyoruz. Onlar doğayıda,çevreyide kirletmiyorlar tek dertleri bi kap su bi kap mama. Kalın sağlıcakla...

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ruhsar Tezel
Ruhsar Tezel - 3 yıl Önce

Çok güzel yazmışsınız, önce insanım diye gecinenler toplatilsin yaptıkları pislikleri hiç bir sokak yavrucuklari yapmaz.

Kahraman
Kahraman - 3 yıl Önce

Abdulkadir bey yazınızın başlığını görünce şaşırdım, olamaz! dedim... içeriği okuyunca süper bir ironi ile karşılaştım tebrik ederim. Çok güzel bir mesaj vermişsiniz başarılar dilerim. Sizin gibi hayvanseverlerin olduğunu bilmek bizleri mutlu ediyor.

Huriye civicl
Huriye civicl - 3 yıl Önce

Sayın yazarımızla aynı fikirdeyim.egitilsinler canlarımıza zarar vermesinler.

Sevim
Sevim - 3 yıl Önce

Hiç bir hayvan, insan hayvanı kadar zarar veremez doğaya, süper bir yazı tebrikler.

Nurlasan Karinca Demirkol
Nurlasan Karinca Demirkol - 3 yıl Önce

SÜPER FIKIR, KATILIYORUM SIZE, Ben Almanya`da yasiyorum, yaz tatilinde özlemle Türkiye`me kosuyorum, Gördügüm manzara karsisinda tikanip kaliyorum. Görüntü kirliligi, gürültü kirliligi, bos kalabalik, cok üzülüyorum. Hele birde Sokak CAN`larimizin perisanligi, Icler acisi.

Serap Gökçeer
Serap Gökçeer - 3 yıl Önce

Yazık. Hayvan kadar olsak keşke...

Tülay Sibilik
Tülay Sibilik - 3 yıl Önce

Tamamen sizinle aynı gikirdeyim .

Osman Avcı
Osman Avcı - 3 yıl Önce

Merhaba Abdulkadir;
Uzun zaman oldu görüşmeyeli, umarım iyisindir. Öncelikle yazın için tebrik ederim. Başlığı gördüğümde şaşırdım Abdulkadir gibi hayvan sever bir kişi, heleki bahçesinde onlarca köpek bakan her gün beslemeye çıkan ,zamanını onlar için harcayan bir insan nasıl böyle bir cümle kurar düşünceleriyle yazını okumaya başladım. Okudukça yine senin ne kadar hayvan sever ince düşünceli bir insan olduğuna şahıt oldum.

Tüm canlar adına teşekkür eder, Başarılarının devamını dilerim en kısa zamanda görüşmek dileğiyle. Osman Avcı


banner16

banner1