A MİLLİ TAKIM TEKNİK DİREKTÖRÜ STEFAN KUNTZUN MAAŞI BELLİ OLDU

Son dakika haberi... A Milli Takımın yeni teknik direktörü Stefan Kuntzun TFFden alacağı maaş belli oldu. Kuntzun sözleşmesinde tazminat maddesi bulunuyor mu? İşte haberin detayları...

A MİLLİ TAKIM TEKNİK DİREKTÖRÜ STEFAN KUNTZUN MAAŞI BELLİ OLDU

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), A Milli Takım 'ın başına Alman teknik adam Stefan Kuntz'u getirdiğini pazartesi günü resmen duyurdu. Milli takım teknik direktörleri her defasında aldıkları maaşlarla da futbol kamuoyunu meşgul ediyorlar. Özellikle başarısız sonuçlar alındığında maaş ve primler manşetlere taşınıyor.

Stefan Kuntz ne kadar maaş alacak?

Peki yeni teknik direktör Stefan Kuntz, TFF'den yıllık ne kadar maaş alacak? Ajansspor'un elde ettiği bilgiye göre 58 yaşındaki teknik adam, yıllık 1.5 milyon Euro maaş alacak. Bugünkü güncel döviz kuruyla yaklaşık 15 milyon 200 bin liraya tekabül ediyor. Ancak Alman hoca maaşını Euro cinsinden alacak. Alman hocanın sözleşmesinde tazminat maddesi de bulunuyor.

Kuntz, Güneş'in yarısı kadar maaş alacak

Kuntz'dan önce millilerin başında yer alan Şenol Güneş, TFF ile yıllık 3.2 milyon Euro'ya sözleşme imzalamıştı. Ancak, söz konusu sözleşme 1 Haziran 2019 tarihindeki Euro'nun değeri karşılığında Türk Lirası'na çevrilmişti. Bu da 20 milyon 800 TL'ye tekabül etmişti. Güneş'in ücreti her yıl enflasyon oranında artırıldı. Güneş'in bu yılki ücreti yaklaşık 30 milyon liraydı. Bu durumda TL bazında bugünkü döviz kuruna göre hesaplandığında Stefan Kuntz, Şenol Güneş'in yarısı bir maaşa millilere 3 yıllık imza attı.

Kaynak: Ajansspor

Kaynak: FANATiK.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2021, 15:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1