ALİ SÜRMEN: TÜRK FUTBOLUNUN GELECEĞİ ADINA UMUTLU DEĞİLİM

Trabzonspor Kulübü Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Ali Sürmen, Türk futbolunun geleceği adına umutlu olmadığını belirterek, “Düzelmesi düşüncesince adaletli olmaları lazım” dedi.

ALİ SÜRMEN: TÜRK FUTBOLUNUN GELECEĞİ ADINA UMUTLU DEĞİLİM

Trabzonspor Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Ali Sürmen, Kadir Özcan Tesisleri Nizamettin Algan Salonu’nda planlı matbuat toplantısında açıklamalarda bulunarak, elan sonradan matbuat personellerinin sorularını yanıtladı. Ali Sürmen, pandemi zımnında istişarenin ağır olduğunu, buna karşın düşünüm alışverişi ve icra ettikleri değerlendirmeler sonucunda akıbet namına nezdinde çevrim elan Divan Başkanlık Kurulu’na yavuklu olduklarını açıkladı.

ATATÜRK İÇİN TRABZONSPOR ONURSAL ÜYE BELGESİ DÜZENLENDİ

Trabzonspor’da ehemmiyetli görevler yaptıklarına uyanıklık çekici Sürmen, “Trabzonspor’a en iri kattığımız nizamname umumi kurulunda sağladığımız katkıdır. Yöneticilerin tüzüğü aşarak gider yapması gibi bizzat mesul olabileceği taahhütnameler ihtilal durumunda çalışmalardır. Yaptığımız görevlerin en önemlisi ulusal mücadeleyi Karadeniz’den başlatan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ihtilalci ruhu ve Anadolu aşkı bordo gökçe renklerle bağdaştığından ve de Türk sporunun bugün bile aşırı gerekseme duyduğu, ‘ben sporcunun zeki, enerjik ve ahlaklısını severim’ lakonik cümlesini biz düşüncesince kail Atamız, Divan Başkanlık Kurulumuzca Trabzonspor fahri üyesi onama edilip, vesikası düzenlemiştir” dedi.

“YÖNETİMDE FİZİKİ DEĞİL, FİKİR AYRILIĞI VAR”

Trabzonspor yönetiminde düşünüm ayrılıklarının bulunduğunu kaydeden Ali Sürmen, “Fikir ayrılığı zenginliktir. Eğer bunu dobra yoğurur topluma dobra sunarsanız, oradan dobra semere çıkar. mühim bulunan düşünüm ayrılıklarını akıllıca yoğurabilmek ve akıllıca neticeye ulaşabilmektir. Biz heyet namına tek devir dalavere içinde düşünüm ayrılıklarına karışmadık lakin fiziksel ayrılıklara karışırız. Biz bundan dolayı fiziksel ayrılıkları kabullenmediğimiz düşüncesince heyet başkanları namına toplanıp değerlendirdik, kendileriyle de güruh yaptığımızda hemen düşünüm ayrılığı bulunduğunu gördük. Bunlar doğaldır, bu zenginliğe hürmet duyacağız. Onlara başarıya çevrilmiş namına emek vermeyi sürdürmelerini, ayrışma gibi kulübün zararına olacak hareketlerden kaçınılmasını da haber mektubu ettik” niteleyerek konuştu.

“TÜRK FUTBOLUNUN DÜZELMESİ İÇİN ADİL OLMASI LAZIM”

Türk futbolunun geleceği adına umutlu olmadığını anlatım fail Sürmen, bu mevzuda şunları söyledi:

“Türk futbolunun geleceği adına spot söyleyeyim on paralık umutlu değilim. Düzelmesi düşüncesince adaletli olmaları lazım. Şampiyonluk yıllarını o kupaları kaldıran futbolcular, fen heyet, yöneticilerle konuştuğumuz devir da ayrımsız şeyleri anlatıyorlar. Ama o devir tığ 5 atıyorduk, 2-3’ünü sayıyordular. Sahada takımları boğuyorduk, hakemlerin de başkalarının da ellerinden nezdinde nesne gelmiyordu. O sebeple bizim de geçmiş zat politikamızı akıllıca ortaya koymamız lazım. ‘Ben seçildim, ego bilirim’ zihniyetinden ırak ara vermek lazım. Bütün zorluklara karşın tığ yakınma edemeyiz. Bu makamdaysak elimizden geleni yapacağız. Yönetim de zat elinden geleni yapacaktır. Keşke pandemi olmasaydı. 1 sene derinliğine nezdinde süre. Şampiyonluğa oynayan takımdan, ast sıralardaki nezdinde takıma gelirken doğrusu pandeminin yarattığı ruh bilimi nezdinde başağrısı var, hesabına alan sonuçlarındaki muvaffakiyetsizlik binince rastgele nesne ast yukarı oldu. Dengeler bozuldu, yöneticiler de üzgün.”

“TRANSFERLERDEKİ HATALARI ÇOK KABULLENEMEDİĞİMİZİ İFADE ETTİK”

Transferler dair toplumsal medyada kendilerine tenkitlerin bulunduğunu fakat elan geçmiş başta de meydana getirilen ecnebi transferlerini kendilerinin eleştirdiğini özetleyen Sürmen, “2019-20 transferlerinin camiamızın beklentilerine makul olmadığını, özelikle ecnebi transferlerdeki hataları aşırı kabullenemediğimizi anlatım ettik. Şu isteniyorsa; ‘her yeteneksiz neticeden sonradan söyleyeyim’ heyet başkanların anca nezdinde sistemi olmamalı. Biz eskiden söyledik, demin yazanlar yeteneksiz neticeden sonradan söylüyor. Aramızda aşırı ağır ayırt var. Elbette kulüplerinde zat iç politikaları, scout ekipleri, hocaları vardır. Bir yorum yaparlar” ifadelerini kullandı.

Toplantının arkası sıra Divan Başkanlık Kurulu Ali Sürmen ve heyet üyeleri, matbuat mensuplarıyla beraberce günün anısına hatırat fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: DHA

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2021, 18:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1