ANTALYA OPEN'DA ŞAMPİYON ALEX DE MİNAUR

Türkiye Tenis Federasyonu’nun ev sahipliğinde, evren yıldızlarını ağırlayan 2021’in önceki ATP turnuvası Antalya Open’da şampiyon, klasmanının 23’üncü basamağında mevcut Avustralyalı vuraç Alex de Minaur oldu.

ANTALYA OPEN'DA ŞAMPİYON ALEX DE MİNAUR

Antalya Open’ın finalinde Kazak tenisçi Alexander Bublik ile karşılaşan Alex de Minaur, kariyerinin dördüncü ATP şampiyonluğunu Antalya Open’da yakaladı. İlk sette De Minaur, Alexander Bublik karşısında 2-0 öndeyken karşılaşmanın yedinci çabucak Bublik bozulmamış fut bileğindeki pot zımnında maçtan çekildi.

Maçtan sonraları açıklamalarda mevcut evren 49 numarası Bublik, “Dün bileğimi burktum ve hayatımın en güzel galibiyeti düşüncesince adrenalinle bitirdim. Kazandığım düşüncesince aşırı şanslıydım. Oynamayı denedim, cemaziyelevvel üç ahit fizyo odasındaydım ve bugünkü pik hazırlanmaya çalıştım. Üçüncü ATP finalim benim düşüncesince zorluydu ve kazanamadım" niteleyerek konuştu.

Antalya Open’da oynamaktan mevki duyduğunu tamlayan şampiyon De Minaur ise karşılaşma sonrası icra ettiği açıklamada, “Pandemi koşulları zımnında güç ortak dönemdeyiz. Bu sebepten ortak turnuvanın oynanması caba güzel. Tabii ki normalden az buçuk hâlâ ayrımlı koşullarda yarıştık. Buradaki hepsi de bana ince güzel davrandı. Burada ortak bubble’daydık, günümüz otel ve kortlar ortada geçti. Otelden kortlara kortlardan otele gidip geldik, en azından otel etrafında ve içinde az buçuk devir nakil şansımız oldu. Kısmen az buçuk hâlâ özgürdük, o sebepten bu turnuva benim düşüncesince güzel geçti” dedi. İlk 10’da toprak kabul etme hedefine müteveccih sorulara da karşılık sağlayan De Minaur, “Her devir öz açımdan en iyisini hazırlamaya ve cins bulunan en güzel kararı almaya çalışıyorum. Gerçekçi edinmek icabında en fevk ölçüde alan topu oynamaya bitmeme etmeyi ve iri aktörleri zorlamayı düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Kupa töreninde ödülleri Antalya Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Turgut Erşan ve Türkiye Tenis Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Akgül arz etti.

Kaynak: DHA

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2021, 19:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1