Arda Turan'dan çarpıcı açıklamalar

Medipol Başakşehir'in 32 yaşındaki oyuncusu Arda Turan futbol hayatına dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

Arda Turan'dan çarpıcı açıklamalar

Atletico Madrid'den ayrılıp Barcelona'ya transfer olmasından Medipol Başakşehir tercihine kadar pek çok konuda önemli ifadelerde bulunan deneyimli oyuncu Galatasaray'dan teklif alıp almadığı ve 2016 Avrupa Kupası'nda gündeme gelen "prim krizi" hakkında da çarpıcı sözler söyledi.

Spor Toto Süper Lig'de geride kalan 26 haftada topladığı 58 puanla şampiyonluk yarışının önde gelen ekiplerinden biri olan Medipol Başakşehir'in deneyimli oyuncusu Arda Turan, CNN Türk'de katıldığı programda çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

Arda Turan; Barcelona'dan ayrılmasında Lionel Messi'nin etkisi olup olmadığından Galatasaray'dan kendisine bir teklif gelip gelmediğine kadar pek çok konuya değindi. 2016 Avrupa Kupası'nda basında sıkça yazılan "prim krizi" hakkında da konuşan Arda'nın açıklamaları şu şekilde.

Neden Medipol Başakşehir'i tercih etti

"Barcelona'dan sonra 5-6 teklif vardı ama hayalim olan Başakşehir'e geldim. Ligin en büyük şampiyonluk adayıyız. Abdullah Avcı'nın yeri her zaman başkadır, onunla çalıştığım için çok mutluyum"

"Aslında dediğim gibi Barcelona'dan Türkiye'ye dönme fikri nasıl gelişti? Bir hayal uğruna gelişti, mutluluk uğruna... Yani Başakşehir Kulübü, Göksel Gümüşdağ, Mesut Başkan, Mustafa Başkan ve Abdullah Avcı'nın bir hayali..."

"'Türkiye'de çok başka bir sistemle gideceğiz, çok başka bir takım yaratacağız ve sen de gel bunun bir parçası ol' demeleri beni tahrik etti."

"Seyircinin eksikliğini biraz hissediyorum. Ama orada da 1453 diye öyle tatlı bir grup var ki... Çocuklar Malatya'ya geliyor musunuz diye espri yaptım, baktım Malatya'ya gelmişler. Seyircisiz oynamak zor. Dolu stat insanı oynatır. Şovmeniz biz seviyoruz şovu."

Beni yine futbol tahrik etti Türkiye'ye dönmem için yoksa masada yani altısı yedisi resmi, dördü beşi sözlü dünyanın en önemli külüplerinden teklifler vardı. Ama ben kendim mutlu olmayı tercih ettim."

Kendisini başarılı görüyor mu?

"100 kere milli takımda oynamış, 450-500 maça yaklaşan ve 15 kupa kazanmış bir oyuncuyu en başarılılardan biri olarak görürüm. Neden Başakşehir? Barcelona'dan sonra 5-6 teklif vardı ama hayali olan Başakşehir'e geldim. Ligin en büyük şampiyonluk adayıyız"

Çevresi Arda Turan'ı kötü mü etkiledi?

"Bu kadar başarılıyken, kimse arkadaşların yüzünden başarılısın demedi. İşler sıkıntıya düşünce böyle düşünüyorlar. Benim sofram hep kalabalıktır. Kariyerinde bu noktaya gelmiş oyuncu arkadaşlarından etkilenmez."

Barcelona'da oynarken Türkiye'ye dönmeyi düşünüyor muydu?

"Asla. Hiçbir zaman böyle bir fikir yoktu. Türkiye her zaman bir opsiyondu. Atletico Madrid'in 10 numarasıydım. 5 tane kupa kazandım. Ben hayal için buraya geldim. Dünyanın en önemli kulüplerinden teklif vardı."

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

seo uzmanı